Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2018

Z wizytą w szubińskim muzeum. Obejrzeli wystawę pt. „Ojcowie Niepodległości”

Fot.  A. Koralewska-Hak, J. Biernacka-Kozerewicz

Fot. A. Koralewska-Hak, J. Biernacka-Kozerewicz

15 listopada grupa 36 uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Mycielewie pod opieką nauczycieli:# Joanny Maćkowskiej-Wrzyszcz, Agnieszki Koralewskiej-Hak oraz Joanny Biernackiej-Kozerewicz udała się na kilkugodzinną wycieczkę do Szubina.

W trakcie pobytu uczniowie zwiedzili wystawy w Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz udali się na szubiński rynek, gdzie wysłuchali prelekcji pracownika muzeum i obejrzeli wystawę poświęconą twórcom naszej niepodległości. Prelegent zwrócił uwagę na fakt, że wystawa przybliża sylwetki jedynie najwybitniejszych Polaków, nie wolno nam jednak zapominać o całej rzeszy naszych rodaków, którzy przez pokolenia walczyli o wolność ojczyzny. Podczas pobytu w Szubinie nie zabrakło także zwiedzania ruin zamku oraz zapoznania się z najdawniejszymi dziejami miasta. Uczniowie pozyskali wiele cennych informacji nie tylko na temat walki o niepodległość Polski, ale także dotyczących historii regionalnej.

Tekst: J. Biernacka-Kozerewicz

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Baterie
od 0,90PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Skup i sprzedaż części
MEBLE PIOTR PASIEKA
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Konstrukcje stalowe
Meble pokojowe
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)