Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

XVIII Wojewódzkie Zawody MDP. Przeszły do historii

fot. ZOSP Bydgoszcz

fot. ZOSP Bydgoszcz

W dniu 14 września 2019r na stadionie Zawiszy w Fordonie odbyły się zawody w których udział wzięły drużyny z naszego województwa.

Gośćmi zawodów byli: poseł na Sejm RP v-ce prezes ZOW dh Zbigniew Sosnowski, z-ca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg Sławomir  Herbowski, prezydenta Bydgoszczy reprezentował Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Pan Adam Dudziak, Komendant Szkoły Podoficerskiej PSP st. bryg Jacek  Antos, Komendant Miejski PSP bryg Janisław Buller, Komendant Powiatu Nakielskiego PSP  bryg Sławomir  Reszkowski, Marszałka województwa reprezentował Pan Eugeniusz Lala, członkowie ZOW dh Jerzy Fydrych i Kazimierz Wutrych. Zawody rozpoczęły się o godz.9.00. Drużyny na stadion wprowadził Komendant Zawodów dh Wiesław Ziółkowski. Gości przywitał prezes ZOM dh Leszek Szmyt, następnie głos zabrał z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP Sławomir Herbowski a zawody otworzył dh Zbigniew Sosnowski. List od Prezesa ZG dh Pawlaka odczytał prezes ZOM dh Leszek Szmyt.  

Sędzią Głównym  była dh Ewa Szmyt. Kierownikami na torach ćw. bojowego  byli dh Marek Szimelpfenig i Mariusz  Mantych. Kierownikami sztafety byli dh Marcin Zacharenko i Jerzy Fydrych. Komisję Sędziowską wystawiło Wojewódzkie Kolegium Sędziów Sportów OSP naszego województwa.

Faworyci zwyciężyli. Wśród 26 drużyn chłopięcych wygrała drużyna z OSP Woli Wapowskiej z wynikiem 1051,40 pkt. Wśród  14 drużyn dziewczęcych najlepsza była MDP ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Bydgoszczy z wynikiem 1029,42.

W rywalizacji wzięły udział drużyny z naszego powiatu:

Chłopcy:
- trzecią drużyną zawodów był MDP Samsieczynek, który uzyskał 1047,67 pkt.
- 12 miejsce zajęła MDP Drzewianowo, którzy uzyskali wynik 1012,81 pkt.
- 21 miejsce zajęła drużyna z MDP Żurawia, którym udało się zdobyć 945,69 pkt.
- 25 miejsce drużyna z MDP Ślesin, uzyskując wynik 923,29 pkt.


Wśród dziewcząt również powiat nakielski miał swoich przedstawicieli:
- 10 miejsce w klasyfikacji końcowej zajęła drużyna z MDP Ślesin – 968,06 pkt.


W zawodach uczestniczyło  dużo drużyn bardzo młodych co wpłynęło na 20 minutowy poślizg w zakończeniu zawodów, na szczęście nie było żadnych poważnych kontuzji, a pogoda nam wyjątkowo dopisała. W trakcie zawodów został złożony jeden protest który został odrzucony. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali koszulki z okolicznościowym napisem i zjedli smaczną grochówkę.


Uroczyste zakończenie zawodów rozpoczął dh Sosnowski wręczając każdej MDP dyplom za udział w zawodach. Następnie rozpoczęto wręczanie nagród i pucharów zwycięskim drużynom. W kategorii dziewcząt za I miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Bydgoszczy puchar i nagrody ufundował Marszałek Województwa Kujawsko-pomorskiego a wręczyli w Jego imieniu v-ce prezes ZOW dh Zbigniew Sosnowski i Pan Eugeniusz Lala. Za II miejsce drużynie MDP Brzozie puchar i medale ufundował Prezydent miasta Bydgoszczy a wręczyli Komendant Miejski PSP st bryg Janisław Buller i dyrektor WZK Pan Adam Dudziak, Za III miejsce drużynie z MDP Padniewo nagrody ufundował ZOM i ZOW które wręczyła sędzia główny dh Ewa Szmyt i dh Zbigniew Sosnowski. Natomiast w kategorii chłopców za I miejsce drużynie z MDP Woli Wapowskiej nagrody i puchar ufundował Wojewoda Kujawsko-pomorski a wręczyli je Komendant Wojewódzki PSP st bryg Sławomir Herbowski i Komendant Szkoły Podoficerskiej PSP  st bryg Jacek Antos. Za II miejsce dla MDP Sitno nagrody i puchar ufundował starosta bydgoski , które wręczyli dh Kazimierz Wutrych i prezes OSP Pasamon Włodzimierz Bartecki. Za III miejsce dla MDP Samsieczynek  nagrody i puchar ufundowała firma PROMIT, które wręczyli członek ZOW dh Jerzy Fydrych i Komendant Powiatowy nakielski bryg Sławomir Reszkowski. Na sam koniec odbyło się przekazanie pucharów przechodnich na których można znaleźć historię naszych zawodów od 2002 r. Naczelnik OSP Nieżywięć  dh Tomasz Mrozowski przekazał Puchar prezesowi OSP Woli Wapowskiej. Prezes ZOM przekazał puchar opiekunowi drużyny MDP przy Szkole Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy. Zawody uroczyście zakończył Komendant Wojewódzki st. bryg Sławomir Herbowski. W imieniu gospodarzy, szczęśliwego powrotu do domu życzył prezes ZOM. Podziękowanie dla Wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia Zawodów. To dzięki ich społecznej pracy 400 członków MDP mogło wystartować w XVIII Zawodach.

Materiał: Leszek Szmyt/red 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Meble pokojowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)