Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2019

XI Festyn Rodzinny. Zapanowała radosna atmosfera

fot. pow.

fot. pow.

W słoneczny poniedziałek 3 czerwca b.r. w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców # Niepodległości w Sipiorach zapanowała radosna atmosfera zabawy.

Tego właśnie dnia odbył się kolejny już XI Festyn Rodzinny pod hasłem "Baw się razem z nami!". Organizatorami tej imprezy było Grono Pedagogiczne, Radą Rodziców oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki "Sąsiedzi". 

Ciekawy program festynu sprawił, że boisko przy szkole wypełniło się miłymi gośćmi. Przybyli rodzice z dziećmi, babcie i dziadkowie, jak również inni członkowie rodzin. W uroczystości uczestniczyli także radny Rady Powiatu Nakielskiego p. Ryszard Bagnerowski, radny Rady Miejskiej w Kcyni, a zarazem sołtys wsi Sipiory p. Tadeusz Lepper, sołtys wsi Studzienki p. Ewelina Buda, prezes Stowarzyszenia "Sąsiedzi" p. Anna Knasinska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Stałowska oraz naczelnik OSP w Sipiorach p. Michał Lepper.

Otwarcia imprezy dokonali dyrektor Szkoły Podstawowej w Sipiorach pani Iwona Musiał, prezes Stowarzyszenia "Sąsiedzi" p. Anna Knasinska oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Stałowska.

Na początku swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie tutejszej szkoły, zyskując gromkie brawa. Ogromną niespodzianką okazał się występ przygotowany przez rodziców. W ich wykonaniu zgromadzona publiczność obejrzała parodię piosenki Pawła Domagały "Weź nie pytaj". Dodatkowa atrakcją tego występu były pomysłowe stroje występujących pań.

Kolejną atrakcją tego dnia była Szkolna Mini Lista Przebojów, którą przygotowała p. Justyna Rybacka - Zielińska. Publiczność zachwyciła się występem młodych artystów.

Podczas festynu zostały także ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego "Moja rodzina żyje zdrowo i sportowo!". Wystawa tych prac znalazła swoje miejsce na szkolnym korytarzu.

Po części artystycznej nadszedł czas na konkursy i zabawy prowadzone przez DJ - a Marcina Gąsiorowskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa obrazów pod hasłem "Autointrodukcja" utalentowanej malarki i poetki mieszkającej w Sipiorach, p. Emilii Elżbiety Łydka absolwentki Policealnej Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy.

Natomiast dzięki funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią uczestnicy imprezy mogli zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Najmłodsi uczestnicy festynu z ochotą grali też w grę edukacyjną, gdzie wykazać się musieli znajomością przepisów drogowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Natomiast wszyscy chętni mieli okazję odbić na pamiątkę odcisk swojego palca, a ci odważniejsi przejść tor przeszkód z założonymi na oczach alkogoglami i narkogoglami.

Podczas festynu mundurowi rozdawali także odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni. Uczestnicy imprezy mieli także możliwość spotkania się z alpakami dzięki p. Agnieszce Gumul, która prowadzi alpakoterapię.

Wielką radość sprawiły również pokazy strażackie oraz możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego oraz sprzętu służącego do gaszenia pożarów. Aby podczas zabaw nie zabrakło energii wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z grilla, watą cukrową a także pysznymi ciasteczkami i napojami ufundowanymi przez Radę Rodziców przy SP w Sipiorach.

Nasza praca i starania nie przyniosłyby takiego efektu, gdyby nie pomoc życzliwych osób i wsparcie jakiego udzielili temu przedsięwzięciu. Organizatorzy dziękują Zarządowi Koła Łowieckiego "Dąb" w Kcyni, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Kcyni, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Studzienki oraz Sipiory, radnemu Rady Powiatu Nakielskiego panu Ryszardowi Bagnerowskiemu, pani Annie Różańskiej właścicielce firmy "RAL".

Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie Festynu Rodzinnego sponsorom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom serdecznie dziękujemy.

Materiał: Zofia Sobocińska/SP w Sipiorach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)