Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

04 września 2019

Wyrównane spotkania. Turniej z okazji 80-lecia napaści hitlerowskich

fot. pow.

fot. pow.

Dokładnie w niedzielę 1 września 2019 r. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” postanowiło w szczególny sposób na sportowo uczcić tragiczne wydarzenia z września 1939 r.

Turniej rozpoczął się na korcie tenisowym w Kcyni z okazji 80-letniej rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec a następnie 17 września 1939 ZSRR. Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło poprzez wspólne odśpiewanie wszystkich zgromadzonych par hymnu narodowego oraz oddania czci minutą milczenia wszystkim ofiarom i bohaterom tej katastrofalnej w wymiarze ludzkim wojny.
Do imprezy zgłosiło się siedem par z: Szubina, Łabiszyna, Nakła i Kcyni. Pary zostały podzielone na dwie grupy i następnie po rozegraniu meczy grupowych poszczególni zwycięscy grup zagrali o I miejsce w turnieju a pary z drugich miejsc o III miejsce w turnieju.

Już na samym początku faworyci tej imprezy para W. Siuchniński/A. Rybicki napotkała na ogromny opór w meczu grupowy z kcyńską parą J. Wielebski/M. Pezacki (9:8 tie-break 7:5). W meczu finałowym to ponowne duże problemy pary z Szubina/Łabiszyna, która po bardzo zajętej końcówce pokonuje w meczu finałowym kcyńską parę J. Adamczewski/M. Krzyżanowski. Obydwa opisywane mecze wymagały rozegrania tie-breków.

Zorganizowany turniej był kolejną realizacją projektu przez Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz kort” w ramach dotacji przyznanej przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią w zakresie „KULTURA FIZYCZNA i SPORT 2019” - „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminy Kcynia”.
Poziom zarówno sportowy jak i organizacyjny stał na bardzo wysokim poziomie co wielokrotnie podkreślali uczestnicy turnieju. Na zakończenie turnieju Burmistrz Kcyni – Marek Szaruga podkreślił, że cieszy się bardzo z faktu rozwoju tenisa ziemnego zwłaszcza poprzez innowacyjny projekt realizowany przez KST „Nasz kort”, czyli szkolenia dzieci i młodzieży w tej dyscyplinie sportu. Następnie Burmistrz Kcyni w obecności prezesa KST wręczyli wszystkim uczestnikom drobne upominki a najlepszym trzem parom w turnieju symboliczne puchary.

Wyniki:
Mecz o I miejsce w turnieju
W. Siuchiński/A. Rybicki – J. Adamczewski/M. Krzyżanowski 9:8 (7:6)

Mecz o III miejscew turnieju
Ł. Ficek/J. Kiliszewski – J. Wielebski/M. Pezacki 2:9

W tym miejscu kierujemy serdecznie podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie przy realizacji turnieju.

Materiał: KST „Nasz kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)