Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 września 2019

Wyrównane spotkania. Turniej z okazji 80-lecia napaści hitlerowskich

fot. pow.

fot. pow.

Dokładnie w niedzielę 1 września 2019 r. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” postanowiło w szczególny sposób na sportowo uczcić tragiczne wydarzenia z września 1939 r.

Turniej rozpoczął się na korcie tenisowym w Kcyni z okazji 80-letniej rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec a następnie 17 września 1939 ZSRR. Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło poprzez wspólne odśpiewanie wszystkich zgromadzonych par hymnu narodowego oraz oddania czci minutą milczenia wszystkim ofiarom i bohaterom tej katastrofalnej w wymiarze ludzkim wojny.
Do imprezy zgłosiło się siedem par z: Szubina, Łabiszyna, Nakła i Kcyni. Pary zostały podzielone na dwie grupy i następnie po rozegraniu meczy grupowych poszczególni zwycięscy grup zagrali o I miejsce w turnieju a pary z drugich miejsc o III miejsce w turnieju.

Już na samym początku faworyci tej imprezy para W. Siuchniński/A. Rybicki napotkała na ogromny opór w meczu grupowy z kcyńską parą J. Wielebski/M. Pezacki (9:8 tie-break 7:5). W meczu finałowym to ponowne duże problemy pary z Szubina/Łabiszyna, która po bardzo zajętej końcówce pokonuje w meczu finałowym kcyńską parę J. Adamczewski/M. Krzyżanowski. Obydwa opisywane mecze wymagały rozegrania tie-breków.

Zorganizowany turniej był kolejną realizacją projektu przez Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz kort” w ramach dotacji przyznanej przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią w zakresie „KULTURA FIZYCZNA i SPORT 2019” - „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminy Kcynia”.
Poziom zarówno sportowy jak i organizacyjny stał na bardzo wysokim poziomie co wielokrotnie podkreślali uczestnicy turnieju. Na zakończenie turnieju Burmistrz Kcyni – Marek Szaruga podkreślił, że cieszy się bardzo z faktu rozwoju tenisa ziemnego zwłaszcza poprzez innowacyjny projekt realizowany przez KST „Nasz kort”, czyli szkolenia dzieci i młodzieży w tej dyscyplinie sportu. Następnie Burmistrz Kcyni w obecności prezesa KST wręczyli wszystkim uczestnikom drobne upominki a najlepszym trzem parom w turnieju symboliczne puchary.

Wyniki:
Mecz o I miejsce w turnieju
W. Siuchiński/A. Rybicki – J. Adamczewski/M. Krzyżanowski 9:8 (7:6)

Mecz o III miejscew turnieju
Ł. Ficek/J. Kiliszewski – J. Wielebski/M. Pezacki 2:9

W tym miejscu kierujemy serdecznie podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie przy realizacji turnieju.

Materiał: KST „Nasz kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)