Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

04 września 2019

Wyrównane spotkania. Turniej z okazji 80-lecia napaści hitlerowskich

fot. pow.

fot. pow.

Dokładnie w niedzielę 1 września 2019 r. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” postanowiło w szczególny sposób na sportowo uczcić tragiczne wydarzenia z września 1939 r.

Turniej rozpoczął się na korcie tenisowym w Kcyni z okazji 80-letniej rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec a następnie 17 września 1939 ZSRR. Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło poprzez wspólne odśpiewanie wszystkich zgromadzonych par hymnu narodowego oraz oddania czci minutą milczenia wszystkim ofiarom i bohaterom tej katastrofalnej w wymiarze ludzkim wojny.
Do imprezy zgłosiło się siedem par z: Szubina, Łabiszyna, Nakła i Kcyni. Pary zostały podzielone na dwie grupy i następnie po rozegraniu meczy grupowych poszczególni zwycięscy grup zagrali o I miejsce w turnieju a pary z drugich miejsc o III miejsce w turnieju.

Już na samym początku faworyci tej imprezy para W. Siuchniński/A. Rybicki napotkała na ogromny opór w meczu grupowy z kcyńską parą J. Wielebski/M. Pezacki (9:8 tie-break 7:5). W meczu finałowym to ponowne duże problemy pary z Szubina/Łabiszyna, która po bardzo zajętej końcówce pokonuje w meczu finałowym kcyńską parę J. Adamczewski/M. Krzyżanowski. Obydwa opisywane mecze wymagały rozegrania tie-breków.

Zorganizowany turniej był kolejną realizacją projektu przez Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz kort” w ramach dotacji przyznanej przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią w zakresie „KULTURA FIZYCZNA i SPORT 2019” - „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminy Kcynia”.
Poziom zarówno sportowy jak i organizacyjny stał na bardzo wysokim poziomie co wielokrotnie podkreślali uczestnicy turnieju. Na zakończenie turnieju Burmistrz Kcyni – Marek Szaruga podkreślił, że cieszy się bardzo z faktu rozwoju tenisa ziemnego zwłaszcza poprzez innowacyjny projekt realizowany przez KST „Nasz kort”, czyli szkolenia dzieci i młodzieży w tej dyscyplinie sportu. Następnie Burmistrz Kcyni w obecności prezesa KST wręczyli wszystkim uczestnikom drobne upominki a najlepszym trzem parom w turnieju symboliczne puchary.

Wyniki:
Mecz o I miejsce w turnieju
W. Siuchiński/A. Rybicki – J. Adamczewski/M. Krzyżanowski 9:8 (7:6)

Mecz o III miejscew turnieju
Ł. Ficek/J. Kiliszewski – J. Wielebski/M. Pezacki 2:9

W tym miejscu kierujemy serdecznie podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie przy realizacji turnieju.

Materiał: KST „Nasz kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)