Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
07 lipca 2018

Wyremontowana jezdnia powodem do zadowolenia

fot. Monika Oleś

fot. Monika Oleś

Kolejny odcinek drogi powiatowej relacji Sipiory-Czerwoniak w malowniczych Sipiorach #został poddany modernizacji.

Firma Redon z Nakła w ramach przeprowadzanego remontu podjęła się nałożenia podbudowy z kruszywa, dwóch warstw asfaltu oraz pobocza (również z kruszywa) po obu stronach jezdni. W odnowienie trasy w kierunku kościoła Powiat Nakielski zainwestował niespełna 190 tys. zł.

Na miejscu zmodernizowanej trasy pojawił się Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski, Bartosz Lamprecht - Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego - Ryszard Bagnerowski wraz z Jackiem Pankiem - Radnym Powiatu Nakielskiego. Swego zadowolenia ze świeżo wyremontowanej jezdni nie ukrywała Mirosława Pacała - Sołtys Sipior wraz z członkami Rady Sołeckiej. Spotkanie stało się okazją do omówienia również innych ważnych spraw dla Sipior i powiatu.

Droga 1932C od kilku lat sukcesywnie poddawana jest renowacjom. Trzy lata temu zmodernizowano dwa odcinki tej trasy (w tym jeden w Studzienkach). W 2016 roku na remont niemal kilometrowego fragmentu jezdni przeznaczono ok. 174,5 tys. zł, natomiast w zeszłym roku na naprawę kilkusetmetrowego odcinka zainwestowano ok. 50 tys. zł. Mamy nadzieję, iż przyszły rok również przyniesie mieszkańcom Sipior wiele wyremontowanych nawierzchni, z których będą mogli korzystać!

materiał: Monika Oleś

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)