Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2019

Wyłożono księgę kondolencyjną po śmierci Jana Olszewskiego

fot. pow

fot. pow

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy została wystawiona księga # kondolencyjna po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Do księgi mogą wpisywać się wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

Swój wpis do księgi we foyer sali im. Bydgoskiego Marca 1981 roku dokonał już wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- Śp. Premier Jan Olszewski należał do pokolenia, któremu dane było zmagać się z nazistowskim, a następnie komunistycznym zniewoleniem. W czasie okupacji należał do Szarych Szeregów, walczył w Powstaniu Warszawskim.

Po wojnie jako adwokat występował w procesach politycznych broniąc działaczy opozycji. Działał na rzecz osób poszkodowanych przez prosowiecki reżim. Jako Premier Rządu RP wyłonionego przez pierwszy w pełni demokratyczny Sejm podjął, niestety brutalnie przerwaną, próbę rozliczenia SB-eckiej agentury. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Doradcy śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Do ostatnich dni pracował dla Ojczyzny. Był człowiekiem na wskroś uczciwym i odważnym, wzorem Patrioty i Obywatela.

Spoczywaj w pokoju, Panie Premierze!

- czytamy we wpisie wojewody kujawsko-pomorskiego.

Księga kondolencyjna wystawiona będzie od dziś do piątku w godzinach od 9.00 do 15.30 i w sobotę w godzinach od 9.00 do 15.00 we foyer sali im. Bydgoskiego Marca 1981 roku.

Jan Olszewski był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego.

Adrian Mól

Rzecznik Prasowy
Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 24 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (18)

  Polak, w dniu 12-02-2019 20:17:51 napisał:

  Cześć Twojej Pamięci Premierze !!!

  odpowiedz

  • -4 (36)

  Olek, w dniu 12-02-2019 20:59:53 napisał:

  Człowiek wyjątkowo szlachetny, prawy i sznujący wszystkich ludzi. Zniszczony przez POstkomunę. Nie chciał dopuścić do rozkradania Polski. Chciał odsunąć SBeków, kapusiów, złodziei i politycznych gangsterów. Gdyby nie odwołano premiera śp. Olszewskiego Polska dzisiaj byłaby w innej rzeczywistości.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (35)

  Abi, w dniu 12-02-2019 21:25:13 napisał:

  Dziś uczestnicy Nocnej Zmiany, na czele z p. Tuskiem opowiadają iż był to wielki człowiek, a wtedy w pośpiechu odwoływali i liczyli głosy, aby prawda o Bolkach i Lolkach nie wyszła na jaw. Dlatego iż wtedy wybrano kłamstwo ,mamy to co mamy .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (22)

  Wolny wyborca, w dniu 12-02-2019 23:48:05 napisał:

  Żegnaj wybitny Mężu Stanu, wybitny obrońco w procesach politycznych, niezrównany nauczycielu polityki. Jako Prezes Rady Ministrów RP obroniłeś nasz kraj przed działaniami zmierzającymi do trwałego uzależnienia go od Rosji. Skierowałeś polską politykę zagraniczną na Zachód, ku NATO i Unii Europejskiej. Podjąłeś sprawę lustracji, powstrzymałeś rabunkową prywatyzację. Twój gabinet rozpoczął proces czynnego kwestionowania systemu postkomunistycznego w Polsce. Twoja niezwykła uczciwość, konsekwencja w działaniu ku niepodległości, wiara w Polskę i Polaków czynią Cię postacią wyjątkową i niepowtarzalną. Jan Olszewski odszedł przedwcześnie. Polska poniosła wielką stratę. Niech odpoczywa w pokoju !. Wyrazy współczucia dla Rodziny i najbliższych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (15)

  D, w dniu 13-02-2019 09:06:57 napisał:

  jeden z niewielu szlachetnych (*)

  odpowiedz

  • 1 (25)

  kokoo, w dniu 13-02-2019 10:05:14 napisał:

  jakie lewusy tu kciuk w dół klikają. Niby ludzie wykształceni a tak będą głosować na partie PO i dążyć do tolerancji LGBT beeeeeeee

  odpowiedz

  • 2 (2)

  KK, w dniu 14-02-2019 18:27:44 napisał:

  Jak to jakie - POstkomunistyczen!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ona, w dniu 15-02-2019 19:43:46 napisał:

  Tusk i Wałesa Niesiołowski Pawlek skojarzenia Bolek alfons złodziek co komu przypisać żegnam wielkiego Polaka i ś p.Olszewskiego

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Meble łazienkowe
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Narożniki
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Bon upominkowy
Drobne naprawy
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)