Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 lutego 2019

Wyłożono księgę kondolencyjną po śmierci Jana Olszewskiego

fot. pow

fot. pow

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy została wystawiona księga # kondolencyjna po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Do księgi mogą wpisywać się wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

Swój wpis do księgi we foyer sali im. Bydgoskiego Marca 1981 roku dokonał już wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- Śp. Premier Jan Olszewski należał do pokolenia, któremu dane było zmagać się z nazistowskim, a następnie komunistycznym zniewoleniem. W czasie okupacji należał do Szarych Szeregów, walczył w Powstaniu Warszawskim.

Po wojnie jako adwokat występował w procesach politycznych broniąc działaczy opozycji. Działał na rzecz osób poszkodowanych przez prosowiecki reżim. Jako Premier Rządu RP wyłonionego przez pierwszy w pełni demokratyczny Sejm podjął, niestety brutalnie przerwaną, próbę rozliczenia SB-eckiej agentury. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Doradcy śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Do ostatnich dni pracował dla Ojczyzny. Był człowiekiem na wskroś uczciwym i odważnym, wzorem Patrioty i Obywatela.

Spoczywaj w pokoju, Panie Premierze!

- czytamy we wpisie wojewody kujawsko-pomorskiego.

Księga kondolencyjna wystawiona będzie od dziś do piątku w godzinach od 9.00 do 15.30 i w sobotę w godzinach od 9.00 do 15.00 we foyer sali im. Bydgoskiego Marca 1981 roku.

Jan Olszewski był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego.

Adrian Mól

Rzecznik Prasowy
Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 24 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (18)

  Polak, w dniu 12-02-2019 20:17:51 napisał:

  Cześć Twojej Pamięci Premierze !!!

  odpowiedz

  • -4 (36)

  Olek, w dniu 12-02-2019 20:59:53 napisał:

  Człowiek wyjątkowo szlachetny, prawy i sznujący wszystkich ludzi. Zniszczony przez POstkomunę. Nie chciał dopuścić do rozkradania Polski. Chciał odsunąć SBeków, kapusiów, złodziei i politycznych gangsterów. Gdyby nie odwołano premiera śp. Olszewskiego Polska dzisiaj byłaby w innej rzeczywistości.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (35)

  Abi, w dniu 12-02-2019 21:25:13 napisał:

  Dziś uczestnicy Nocnej Zmiany, na czele z p. Tuskiem opowiadają iż był to wielki człowiek, a wtedy w pośpiechu odwoływali i liczyli głosy, aby prawda o Bolkach i Lolkach nie wyszła na jaw. Dlatego iż wtedy wybrano kłamstwo ,mamy to co mamy .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (22)

  Wolny wyborca, w dniu 12-02-2019 23:48:05 napisał:

  Żegnaj wybitny Mężu Stanu, wybitny obrońco w procesach politycznych, niezrównany nauczycielu polityki. Jako Prezes Rady Ministrów RP obroniłeś nasz kraj przed działaniami zmierzającymi do trwałego uzależnienia go od Rosji. Skierowałeś polską politykę zagraniczną na Zachód, ku NATO i Unii Europejskiej. Podjąłeś sprawę lustracji, powstrzymałeś rabunkową prywatyzację. Twój gabinet rozpoczął proces czynnego kwestionowania systemu postkomunistycznego w Polsce. Twoja niezwykła uczciwość, konsekwencja w działaniu ku niepodległości, wiara w Polskę i Polaków czynią Cię postacią wyjątkową i niepowtarzalną. Jan Olszewski odszedł przedwcześnie. Polska poniosła wielką stratę. Niech odpoczywa w pokoju !. Wyrazy współczucia dla Rodziny i najbliższych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (15)

  D, w dniu 13-02-2019 09:06:57 napisał:

  jeden z niewielu szlachetnych (*)

  odpowiedz

  • 1 (25)

  kokoo, w dniu 13-02-2019 10:05:14 napisał:

  jakie lewusy tu kciuk w dół klikają. Niby ludzie wykształceni a tak będą głosować na partie PO i dążyć do tolerancji LGBT beeeeeeee

  odpowiedz

  • 2 (2)

  KK, w dniu 14-02-2019 18:27:44 napisał:

  Jak to jakie - POstkomunistyczen!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ona, w dniu 15-02-2019 19:43:46 napisał:

  Tusk i Wałesa Niesiołowski Pawlek skojarzenia Bolek alfons złodziek co komu przypisać żegnam wielkiego Polaka i ś p.Olszewskiego

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Remonty mieszkań
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Czytniki kodów kreskowych
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)