"Wylogowani z sieci, zalogowani w sport II". Realizacja projektu
fot. powierzone
Od kwietnia do listopada bieżącego roku #w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie realizowano projekt „Wylogowani z sieci, zalogowani w sport II”, finansowany przez Powiat Nakielski. Celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie zdrowego stylu życia oraz ograniczenie korzystania z urządzeń elektronicznych.
W ramach projektu młodzież uczestniczyła w zajęciach pozalekcyjnych z siatkówki, tenisa stołowego oraz treningów siłowych. Kluczowym elementem programu był trening tenisa stołowego prowadzony przez profesjonalnego instruktora, który pomógł uczniom doskonalić technikę gry i rozwijać swoje zainteresowania sportowe.
Projekt został wzbogacony o turnieje siatkówki i tenisa stołowego, które stały się okazją do integracji społeczności szkolnej, budowania ducha zespołu oraz wspólnej zabawy, przyciągając uczestników i kibiców.
Dzięki dofinansowaniu udało się również poprawić zaplecze sportowe szkoły. Zakupiono m.in. nowy stół do tenisa stołowego, ławkę treningową oraz piłki do siatkówki, co znacząco podniosło jakość prowadzonych zajęć, zapewniając uczniom lepsze warunki do rozwijania swoich umiejętności sportowych.
Projekt „Wylogowani z sieci, zalogowani w sport II” pokazał młodzieży, że sport może być nie tylko doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, ale również na poprawę kondycji fizycznej i zdrowia oraz budowanie relacji z rówieśnikami.
Materiał: Justyna Wachowiak / I LO w Szubinie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Spotkanie z Gwiazdorem. Dzieci obdarowane prezentami
- Konkurs na "Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową". Wręczono nagrody
- Spotkanie profilaktyczne. Pogadanka na temat bezpiecznych ferii
- Międzyszkolna wymiana kartek. Kultywowanie tradycji
- Warsztaty z udziałem uczniów. Nie zabrakło czasu na wspólną zabawę
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku
Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić rzeczywistość #osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.
(czytaj więcej)Obowiązkowe badania lekarskie dla myśliwych? Propozycja zmiany przepisów
Polacy popierają wprowadzenie obowiązkowych badań dla myśliwych# ze względu na posiadanie przez nich broni palnej. Wskazują zarówno potrzebę przeprowadzenia badań lekarskich (86 proc.), jak i psychologicznych (88 proc.) - wynika z badania przeprowadzonego w grudniu 2024 r. dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)