Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

Wykład dla rodziców. Gościem specjalnym Anna Maria Wesołowska

fot. MM

fot. MM

10 stycznia w szkole w Chwaliszewie zorganizowano spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego w Łodzi # Anną Marią Wesołowską.

Tematem wykładu - „Rodzice jako partnerzy współczesnej szkoły” wzbudził zainteresowanie nauczycieli oraz rodziców dzieci mieszkających na terenie sołectwa i okolic.

Wykład Anny Marii Wesołowskiej od samego początku pobudzał wyobraźnie słuchaczy, którzy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dzięki przytaczanym przez sędzinę sytuacjom, z którymi zetknęła się podczas swojej całej kariery zawodowej oraz w trakcie spotkań z młodzieżą – Na sali rozpraw spędziłam wiele lat, a pierwszy wyrok wydałam 1982 roku. Głównie zajmowałam się polską mafią oraz przestępczością zorganizowaną. Wśród tych wszystkich spraw były też młodzieżowe. Z początku trudno było mi się pogodzić z tym jako sędzi i jednocześnie matce, że dzieci zamiast w szkolnych ławkach zasiadają na ławie oskarżonych.

Wymierzenie kary 25 lat więzienia dzieciakowi, który ledwo stał się pełnoletni, jest na pewno trudnym przeżyciem. W 2000 roku zaczęłam zapraszać młodzież na lekcje wychowawcze do sądu na prawdziwe rozprawy. Wszystko po to, by mogli oni zobaczyć na własne oczy jak wygląda życie po popełnionym błędzie. Bez edukacji prawnej społeczeństwo nigdy nie pójdzie we właściwym kierunku Dzisiaj ta świadomość – gdzie są granice których przekraczać nie wolno, bo można trafić na kilka lat do więzienia jest na wagę złota. Dzieci muszą tę granicę poznać możliwie jak najprędzej. W dzisiejszych czasach granica między dobrem a złem, wygłupem a przestępstwem, czy też żartem a wykroczeniem kompletnie się pozacierała. Paradoksalnie najmłodsi z nas – przedszkolaki, potrafią od razu dostrzec, co jest złe, a co dobre, natomiast Ci starsi często mają z tym problem. Ważną rolę w odpowiednim edukowaniu dzieci odgrywają rodzice, którzy dzięki swoim zainteresowaniom oraz postępowaniom dają przykład swoim pociechom – zaznaczyła.

Zgromadzeni na sali rodzice byli bardzo poruszeni opowieściami, jak i całym wykładem Anny Marii Wesołowskiej, która uświadomiła im, jak ważną rolę odgrywają w życiu swoich dzieci ile rzeczy zależy od ich postępowania każdego dnia. Sędzina zaznaczyła, że zawsze dużo swojej uwagi poświęcała dzieciom i młodzieży w trakcie swojej pracy, a popularność zyskała w momencie, gdy jedna ze stacji telewizyjnych zaczęła emitować program „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Był to niewątpliwie powiew świeżości w telewizji, ponieważ nigdy wcześniej nie można było spotkać się w telewizji z inscenizacjami prawdziwych rozpraw sądowych.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Remonty mieszkań
Oczyszczanie twarzy
Tonery Directions
27PLN
Przewóz krajowy
Meble kuchenne
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)