Dziś mamy 16 sierpnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
08 sierpnia 2018

Wyjazd na Mazury. Zespół Pałuki wystąpił na jarmarku folklorystycznym

fot. powierzone

fot. powierzone

Zespół Regionalny Pałuki w dniach od 3 sierpnia do 5 sierpnia br. uczestniczył w 41 # Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie.

22 osobowa grupa taneczna, śpiewaczek i kapeli wyjechała na Mazury na zaproszenie kcynianki zaangażowanej w organizację Jarmarku Pani Ewy Białeckiej – której serdecznie dziękujemy za zaproszenie, opiekę i pomoc organizacyjną.

Z węgorzewskiego Placu Wolności rozpoczął się 41-szy Międzynarodowy Jarmark Folkloru, gdzie wydarzenie zgromadziło wielbicieli autentycznej kultury ludowej z Polski i zagranicy - twórców, rzemieślników i rękodzielników, śpiewaków i muzykantów.

Wśród zespołów z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji był również Zespół Regionalny Pałuki, który reprezentował nasz Region podczas występów w Węgorzewie, Kawalach Oleckich i Kruklankach.

materiał: Ilona Kurdelska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)