Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

30 października 2018

Wyjątkowy dzień w szkole. Uroczyste pasowanie na ucznia

fot. powierzone

fot. powierzone

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w # Sipiorach jest uroczyste pasowanie na zerówkowicza i ucznia.

To wyjątkowe wydarzenie na długo zapadnie w pamięci dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasistów, jako dzień oficjalnego wstąpienia do społeczności szkolnej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: dyrektor szkoły pani Iwona Musiał, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Stałowska, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz cała brać uczniowska.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania wszystkich zebranych. Następnie główni bohaterowie uroczystości przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich pań: Doroty Gwit i Zofii Sobocińskiej, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Podczas swojego występu wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i zachowania w ruchu drogowym oraz znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Za pięknie zaśpiewane piosenki i wzorcowo wyrecytowane wiersze mali artyści otrzymali od publiczności gromkie brawa.

Wszyscy zgromadzeni zgodnie stwierdzili, że dzieci mogą zostać przyjęte do społeczności szkolnej. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły, pani dyrektor Iwona Musiał dokonała symbolicznego pasowania na zerówkowicza i ucznia, po czym złożyła najmłodszym i ich rodzicom serdeczne życzenia. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i przypieczętowali swoją przynależność do braci uczniowskiej.

Na znak radości z powodu przyjęcia młodszych kolegów do społeczności szkolnej, uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pod opieką wychowawczyni pani Julity Rybackiej- Stróżyk przygotowali przedstawienie pt. ,,O Jasiu, o pszczole, o wietrze i dzięciole”. Na zakończenie wręczyli młodszym koleżankom i kolegom upominki.

Po uroczystości dzieci i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym gratulujemy wspaniałych pociech, a zerówkowiczom i pierwszakom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

materiał: SP Sipiory

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    Mieszkaniec, w dniu 30-10-2018 16:36:23 napisał:

    Jestem za zamykaniem takich szkół na zdjęciu dwie klasy a raptem 8 uczni w tej szkole to pewnie wiecej nauczycieli i obsługi jak uczniów

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesne zabiegi laserowe
Pokój dzienny/ jadalnia
Masaż gorącymi kamieniami
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Test amortyzatorów
Stół z blatem szklanym + krzesła
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)