Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

10 lipca 2018

Wyjątkowa "Ciekawość świata". Spotkanie z autorami książki o Wołyniu

11 lipca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach ludobójstwa dokonanego przez # ukraińskich nacjonalistów. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu w 2016 r., na pamiątkę tzw. „krwawej niedzieli” w 1943 roku, w czasie której dokonywano masowych mordów na Polakach. W związku z tym zapraszamy wszystkich na wyjątkowe spotkanie. Gościć będziemy Magdalenę i Maksymiliana Rigamonti, autorów książki „Echo”.

Stworzyli oni niezwykłą publikację- zapis podróży do miejsc na Wołyniu dotkniętych tragiczną historią. Wsi i osad, które zniknęły. Ból tej ziemi udało się uchwycić na czarno-białych fotografiach Maksymiliana Rigamonti. Towarzyszą im teksty Magdaleny Rigamonti.

Zapraszamy szczególnie tych, których rodziny przybyły na Pałuki jako repatrianci, choć nie tylko, bo opowieść o bólu jest opowieścią uniwersalną.

Magdalena Rigamonti jest dziennikarką Dziennika Gazety Prawnej, autorką książek, nagrodzoną tytułem GrandPress. Maksymilian Rigamonti jest fotoreporterem, autorem "Zdjęcia Roku" World Press Photo za fotografię z Bykowni, z IV cmentarza katyńskiego. Jest autorem książki fotograficznej "Afganistan w nas".

materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)