Dziś mamy 20 września 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

11 lutego 2020

Wygraj wycieczkę do parku krajobrazowego. Oferta dla szkół

fot. Mikołaj Kuras

fot. Mikołaj Kuras

Nagraj film, napisz list, przygotuj pracę plastyczną i weź udział w konkursach przygotowanych# przez parki krajobrazowe. Do wygrania jednodniowe bezpłatne wycieczki dla szkół połączone z zajęciami ekologicznymi. Czas na dostarczanie prac upływa 21 lutego.

- To kolejny już cykl atrakcyjnych wyjazdów do naszych parków krajobrazowych, które organizujemy z myślą o edukacji ekologicznej młodzieży oraz promocji najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc w naszym regionie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Z wycieczek do ośmiu parków skorzystają czterdziestoosobowe grupy uczniów klas 1-8 szkół podstawowych wraz z opiekunami. Ofertę skierowaliśmy przede wszystkim do placówek edukacyjnych znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W konkursach mogą wziąć udział także szkoły z gmin sąsiednich województw, które znajdują się na obszarze parków krajobrazowych naszego regionu oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie.

Zachęcamy do udziału w konkursach:

Brodnicki Park Krajobrazowy – „Ten kto pali byle czym, emituje smog i dym”
Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiego (maksymalnie 5-minutowego) filmu, który zwraca uwagę na konieczność podejmowania działań antysmogowych.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy – „Poznajemy polskie sowy”
Uczestnicy przygotują (indywidualnie lub zbiorowo) prace plastyczne (np. plakat, album, makieta) na temat gatunków sów występujących na terenie Polski.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy – „Parku Krajobrazowego poznawanie przez bajkopisanie”
Uczniowie mają za zadanie przygotować pracę w formie bajki (komiks, książeczka - opowiadanie lub inscenizacja - nagranie wideo), która promuje przyrodę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Technika pracy jest dowolna.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Krajeński Park Krajobrazowy i Tucholski Park Krajobrazowy – „Najpiękniejszy list”
Zadaniem konkursowym jest napisanie listu do parku. Tematyka ma dotyczyć jego walorów przyrodniczych, historycznych i krajobrazowych. W liście należy zawrzeć informację o tym, w których miejscach w parku lubimy przebywać i dlaczego, które miejsca chcielibyśmy odwiedzić, co jest cennego w parku i dlaczego ochrona przyrody jest tak ważna.
Regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj i tutaj.

• Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy – „Owady zapylające – kocham je”
Uczniowie przygotują prace dotyczące roli owadów zapylających w środowisku naturalnym. Forma prac jest dowolna: film, reportaż, prezentacja, książka, broszura, plakat, makieta, hotel dla owadów.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą – „Zieloni”
Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w formie plastycznej najbardziej interesujących miejsc, krajobrazu lub występujących na terenie parku roślin bądź zwierząt. Dodatkowo najładniejsze prace zostaną oprawione i wywieszone w siedzibie i ośrodkach dydaktycznych parku.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Wdecki Park Krajobrazowy – „Moja szkoła tym się chlubi – na zielone stawia, na zielonym być lubi…”
Uczniowie mają za zadanie wykonać prezentację multimedialną (maksymalnie 20 slajdów) na temat działań szkoły, które promują postawy przyjazne środowisku oraz dzięki którym młodzi ludzie lepiej poznają otaczającą ich przyrodę.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

Projekt realizowany jest przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz środków budżetu samorządu województwa.

W Kujawsko-Pomorskiem działa obecnie 8 parków krajobrazowych:
• Brodnicki Park Krajobrazowy,
• Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy,
• Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy,
• Krajeński Park Krajobrazowy,
• Nadgoplański Park Tysiąclecia,
• Tucholski Park Krajobrazowy,
• Wdecki Park Krajobrazowy,
• Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą (dawna nazwa: Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego), w skład którego wchodzą: Chełmiński park Krajobrazowy, Nadwiślański Pak Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Góry Łosiowe.

Czas na dostarczenie prac konkursowych upływa 21 lutego 2020 roku.


Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usta - powiekszanie
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Meble kuchenne - na zamówienie
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Zabiegi odmładzające
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Meble na wymiar: szafy przesuwne
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)