Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

05 października 2020

Wycieczka do Sanktuarium w Toruniu. Uczestnicy wzięli udział we mszy świętej

fot.  Kamila Marosz, Alina Polowiec

fot. Kamila Marosz, Alina Polowiec

Dnia 24 września 2020r. grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka #w Kcyni wraz z opiekunami, zachowując reżim sanitarny z powodu COVID-19, wybrała się na wycieczkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Wyjazd odbył się w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.”, finansowanego przez STAROSTWO POWIATOWE W NAKLE NAD NOTECIĄ. W drodze zatrzymaliśmy się pod Toruniem, w miejscu upamiętniającym kapelana Solidarności ks. Jerzego Popiełuszkę (jego uprowadzenie, męczenie i zamordowanie). W Toruniu uczniowie zwiedzili Sanktuarium: ołtarz - replikę prywatnej kaplicy papieża Jana Pawła II w Watykanie z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej (podpisanym przez św. Jana Pawła II), z relikwią - ampułką z jego krwią,  Kaplicę Pamięci o Sprawiedliwych.  Zobaczyli też pomnik papieża Jana Pawła II, stałą wystawę poświęconą jego pielgrzymkom do Polski oraz wystawę dwustronną „Wielcy ludzie o Bogu”. Uczestnicy wycieczki wzięli udział we mszy świętej koncelebrowanej w Sanktuarium. Pod koniec pobytu w Toruniu zjedli pyszny obiad. Następnym etapem projektu będą warsztaty plastyczne na terenie szkoły, pn. „Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”.

Autorki projektu p. Kamila Marosz i p. Alina Polowiec dziękują uczniom za wzorowe zachowanie w czasie podróży i pobytu w Sanktuarium, a także sumienne przestrzeganie zasad sanitarnych.

materiał: Alina Polowiec   

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)