Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

21 marca 2017

Wybrano logo Gminy Kcynia. Autorem projektu jest Katarzyna Smykała

Znamy wyniki konkursu na logo Gminy Kcynia.

W dniu 20 marca 2017 r. po raz drugi zebrała się komisja w sprawie wyboru projektu graficznego logo Gminy Kcyni w składzie: Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Witczak, radny Rady Miejskiej i Przewodniczący Komisji Gospodarki Mieszkaniowej, Porządku Publicznego, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Socjalnych Dariusz Kurdelski, twórca ludowy i instruktor w GCKiB Piotr Woliński, dekorator i plastyk Wiesław Nadolny oraz przedstawiciele Organizatora konkursu - koordynator konkursu Anna Duda-Nowicka i Tomasz Hałas.

Przypomnijmy konkurs podzielony był na trzy etapy: etap I - komisja konkursowa wybrała 10 projektów spośród wszystkich zgłoszonych (łącznie w konkursie wzięło udział 40 uczestników, którzy zgłosili 88 projektów), etap II w okresie od 8 marca do 15 marca 2017 r. można było głosować na wybrany projekt, etap III - komisja dokonała wyboru ostatecznego zwycięskiego projektu.

Na posiedzeniu w dniu 20 marca komisja jednogłośnie wybrała zwycięski projekt. Jego autorem jest p. Katarzyna Smykała. Wybrano logo, które jednoznacznie kojarzy się z gminą Kcynia, zawiera w sobie element odniesienia do położenia miasta, a także rolniczego charakteru gminy. Zawiera w sobie charakterystyczną i identyfikującą nas panoramę, której elementy przypominają budynki zbliżone kształtem do monokryształów Czochralskiego. Logo to zajęło także drugie miejsce w głosowaniu sondą.

Komisja miała kilka sugestii do wybranego logo, dlatego po ich uwzględnieniu zostanie zaprezentowana oficjalna wersja logo. Organizator w regulaminie konkursu uwzględnił możliwość dokonywania modyfikacji do wybranego projektu.

Zwycięzca konkurs otrzyma zgodnie z regulaminem nagrodę pieniężną w wysokości 2.500 zł brutto, po podpisaniu stosownej umowy o przeniesieniu autorskich praw majątkowych.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy! Warto dodać, że zgłoszenia napływały z całej Polski m.in. Warszawa, Toruń, Szubin, Szczecin, Wrocław.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)