Dziś mamy 26 maja 2018, sobota, imieniny obchodzą:
28 kwietnia 2018

Wszystko ma swój początek i koniec. Maturzyści zakończyli rok szkolny

fot. MM

fot. MM

Podobnie jak w przypadku innych szkolnych placówek, w Zespole Szkół Ogólnokształcących# im. Karola Libelta w Kcyni zorganizowano uroczyste zakończenie roku klasy maturalnej.

Uczniowie, którzy w maju przystąpią do egzaminu dojrzałości, tego dnia wzięli udział w wyjątkowej uroczystości, którą zapoczątkowało wniesienie na salę szkolnego sztandaru. Następnie głos zabrała Katarzyna Kluczyńska – Tak szybko minęły te 3 lata w naszym liceum. Zaczynacie nowy etap swojego życia. Żegnacie mury tego budynku, by rozpocząć nową przygodę. Przez te 3 lata tyle było tyle wzlotów i upadków, ile pięknych chwil i porażek, ile jedynek i ocen bardzo dobrych, ile godzin nauki i dobrej zabawy z przyjaciółmi. Tak bardzo się zmieniliście przez ten czas, przychodziliście tutaj jako szesnastoletnia młodzież, nikt was nie traktował ulgowo. Więcej czasu musieliście poświęcić na naukę, aby powiedzieć: tak, zrobiłem wszystko co w mojej mocy, by dobrze przygotować się do matury. Najważniejsze jednak, że mieliście siebie nawzajem, wspieraliście się, aby żadne z was nie zwątpiło w dążeniu do wyznaczonego celu. Aż łza się kręci w oku, ale wszystko ma swój początek i koniec. Dobijacie do brzegu tej trzyletniej podróży – zwróciła się do uczniów dyrektor szkoły.

Słowa pożegnania w kierunku absolwentów padły również ze strony młodszych uczniów – Pamiętajcie, człowiek uczy się przez całe życie. Nie tylko wtedy, gdy siedzi w szkolnej ławce. Chcę Wam życzyć połamania piór na maturze, dostania się na wymarzone studia oraz spełnienia w życiu. Pamiętajcie o swoich nauczycielach i odwiedzajcie ich w wolnych chwilach – mówiła jedna z uczennic.

Podczas uroczystości rada rodziców przyznała nagrody pieniężne w wysokości 150 zł za dobre wyniki w nauce i wzorową postawę uczniowską dwóm absolwentkom szkoły – Marcie Damazyn i Michalinie Śliwińskiej.

Następnie przyszedł czas na uroczyste przekazanie sztandaru szkoły – symbolu dumy i integracji społeczności szkolnej. Tradycja nakazuje przekazanie go z rąk najstarszej młodzieży w ręce następnego grona kandydatów do miana absolwentów szkoły.

Absolwentem roku została Zuzanna Glapa. Zgodnie ze statutem szkoły, absolwentem roku zostaje uczeń, który uzyskał najwyższą średnią ocen i jedno z najwyższych zachowań. Nagroda burmistrza Kcyni również przypadła tej uczennicy.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw za bardzo dobre wyniki w nauce. Otrzymali je następujący uczniowie: Marta Damazyn, Damian Wesołowski, Oliwia Tkacz oraz Michalina Śliwińska. Świadectwa z rąk wychowawcy otrzymali także pozostali uczniowie klasy maturalnej. Uhonorowano także redaktorów gazetki szkolnej „Libelciak”.

Na zakończenie głos zabrała przedstawicielka absolwentów, Marta Damazyn – Dziękujemy z całego serca za trzyletnią współpracę w murach tej szkoły. Bywały lepsze i gorsze dni. Dziękujemy za to, że przekazaliście nam nie tylko wiedzę merytoryczną, lecz także staraliście się wpoić nam zasady moralne. W tej szkole przeżywaliśmy pierwsze sukcesy i porażki – mówiła absolwentka szkoły.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz młodsi koledzy zostali pożegnani przez uczniów słowami pełnymi podziękowań oraz kwiatami. Uroczystość uświetniły występy wokalne uczennic szkoły, które zaśpiewały piosenki z repertuaru Maryli Rodowicz oraz zespołów Queen i Kombi.

Oceń artykuł: 23 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (15)

  rozżalony, w dniu 28-04-2018 16:50:26 napisał:

  To liceum stacza się na samo dno i za chwile go nie będzie. Szkoła straciła swój poziom nauczania i strach pomyśleć co się wkrótce wydarzy.

  odpowiedz

  • 1 (13)

  komento, w dniu 28-04-2018 18:09:45 napisał:

  Zgadzam się w 100 %.Tu nie ma przyszlosci o czym przekonają się tegoroczni maturzyści.Szkoła ma słabiutką kondycje a większość uczniow nie zda matury.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (13)

  Ha ha, w dniu 28-04-2018 18:19:16 napisał:

  O widzę, ze juz komendy wydane:" hejtować ile macie sil!!!"

  odpowiedz

  • -3 (5)

  wrrr, w dniu 28-04-2018 22:14:59 napisał:

  wow!!!

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Absolwent , w dniu 29-04-2018 06:27:01 napisał:

  A ja zdałam maturę i jestem magistrem. Dla chcącego nic trudnego

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Kcynia, w dniu 01-05-2018 09:01:01 napisał:

  To jest koniec tej szkoły

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Rolery - mezoterapia skóry
Narożniki
Budowa magazynów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Stół z blatem szklanym + krzesła
MEBLE PIOTR PASIEKA
Tonery Directions
27PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)