Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

14 października 2021

Wspomnienia z wakacji! Przygoda młodzieży z „Eko – spacerami”

fot. pow.

fot. pow.

Wakacje już dawno za nami, ale w myślach cały czas o# nich pamiętamy. Miło wrócić wspomnieniami do ciepłych letnich nocy, szumu wiatru, złotych łanów zbóż, dzikiej przyrody… Na ten temat sporo mogą powiedzieć dzieci i młodzież z sołectwa Kosowo, które w dniach 16 – 17 sierpnia uczestniczyły w wyjeździe do leśniczówki w miejscowości Laskownica. Realizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji Środowiska Wiejskiego Sołectwa Kosowo „KMK KOS” w Kosowie przy udziale Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Był to wyjazd realizowany w ramach projektu „Eko – spacery”, na który środki były pozyskane ze Starostwa Powiatowego w ramach otwartych konkursów.

Był to dwudniowy wyjazd z noclegiem w leśniczówce. Uczestnicy mogli obcować z naturą w najczystszej postaci. Spacery po lesie śladami dzikich zwierząt, poznawanie sposobu życia i zachowań mieszkańców lasu oraz poznawanie wiedzy na temat łowiectwa to tylko nieliczne atrakcje jakie czekały na uczestników. Była możliwość zobaczenia broni myśliwskiej. Wspólna zabawa i ognisko było świetnym zwieńczeniem dnia. Na odważnych czekała specjalna niespodzianka – nocny spacer po lesie, podczas którego można było zobaczyć dzikie zwierzęta z bliska.

Następnego dnia po wspólnym śniadaniu, odbył się test. Miał on na celu sprawdzenie zdobytej wiedzy przez uczestników. Wyniki były bardzo dobre, z czego wynika, że dzieciom bardzo podobała się ta forma aktywności połączona ze zdobywaniem nowych doświadczeń.

Na zwycięzców testu jak i na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody, m. in. piłki, globusy, lunety.

Żal było odjeżdżać, ale padały deklaracje ze strony uczestników, że bardzo chętnie taki wyjazd powtórzą. Postaramy się sprostać ich oczekiwaniom przy okazji następnego przedsięwzięcia.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu.

Materiał: Stowarzyszenie „KMK KOS” w Kosowie.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Karkówka wieprzowa
12,99PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Tarczyński kabanosy drobiowe i wieprzowe 105g
4,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)