Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2020

Wspólnie kontrolowali tereny leśne. Nie ujawniono nieprawidłowości

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjant z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego wspólnie z przedstawicielem #Straży Leśnej kontrolowali wczoraj lasy znajdujące się na terenie nakielskiej gminy, a zarządzane przez Nadleśnictwo Bydgoszcz. Podczas kontroli nie ujawniono nieprawidłowości.

Zakazy wprowadzone w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa dotyczą także wstępu do lasów, gdyż z tych właśnie miejsc wiele osób chętnie korzystało, by spędzać czas poza domem. Jednak, póki co, wstęp do lasów jest zabroniony, a o przestrzeganie zakazów dbają wspólnie policjanci i „leśnicy”.

Jedna z tego typu wspólnych służb odbyła się wczoraj (8.04.20). Policjant z nakielskiej „patrolowki” oraz przedstawiciel Straży Leśnej z Nadleśnictwa Bydgoszcz sprawdzali lasy w nakielskiej gminie. Zwracano uwagę na grupowanie się osób i korzystanie z lasów wbrew obowiązującym zakazom. Prowadzono też kontrolę pod kątem kradzieży drewna.

Funkcjonariusze nie ujawnili nieprawidłowości. Przypominamy mieszkańcom, by z rozsądkiem podchodzić do obowiązujących zakazów, gdyż mają one na celu przede wszystkim ochronę naszego zdrowia.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)