Dziś mamy 11 grudnia 2018, wtorek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2018

Wsparcie finansowe na prace restauratorskie. Można składać wnioski o dotacje

fot. archiwum

fot. archiwum

Trwa nabór wniosków o wsparcie finansowe na prace restauratorskie i # remonty konserwatorskie w kujawsko-pomorskich zabytkach. Na wnioski czekamy do 17 grudnia.

To kolejna edycja marszałkowskiego programu ochrony zabytków w regionie. W czasie ostatniej dekady na ten cel trafiło blisko 90 milionów złotych ze środków z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu województwa. W tym czasie przeprowadzono blisko 1,5 tysiąca prac w prawie 380 zabytkach (więcej). Tylko w tym roku przyznaliśmy dotacje w wysokości blisko 10 milionów złotych, które trafiły na realizację 213 przedsięwzięć (więcej).

We wrześniu podsumowaliśmy dekadę realizacji programu wręczając przedstawicielom instytucji zaangażowanych w opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu specjalne certyfikaty i podziękowania (więcej). Naszą aktywność w dziedzinie ochrony zabytków zauważyła Unia Europejska, która przyznała naszemu województwu prestiżowe wyróżnienie Europa Nostra.

- Kontynuujemy nasz program restauracji i renowacji kujawsko-pomorskich zabytków. Opracowaliśmy procedury, zgodnie z którymi beneficjenci nie muszą przygotowywać skomplikowanych wniosków o dofinansowanie. Składają proste fiszki, na ich podstawie piszemy jeden wspólny projekt – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nabór wniosków trwa do 17 grudnia. Dotacje mogą być udzielane na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego, dostępnych publicznie, posiadających istotne znaczenie historyczne, artystyczne lub kulturowe i znajdujących się w złym stanie technicznym. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dotację wieloletnią (maksymalnie na okres trzech lat) lub jednoroczną. Szczegóły dotyczące aplikowania o wsparcie.

materiał: Beata Krzemińska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Włościanka, w dniu 06-12-2018 15:04:33 napisał:

  Co to są proste fiszki? I co oznacza ostatnie zdanie? Dalej nic nie wiem. Istotne w jakiej formie mam złożyć, dokładny adres-gdzie składam.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Mieszkanka, w dniu 06-12-2018 16:22:05 napisał:

  Gm. Mrocza powinna wreszcie wyremontować dwór w Orlu wszystko się wali ...wystarczy wniosek złożyć Panie burmistrzu.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  fajno byłoby, w dniu 06-12-2018 20:08:04 napisał:

  Pałac w Samostrzelu?!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  MIESZKANIEC, w dniu 06-12-2018 20:43:52 napisał:

  A Co z pałacem w Pińsku gdzie jest konserwator zabytków ..

  odpowiedz

  • 0 (2)

  zabytek, w dniu 06-12-2018 21:53:09 napisał:

  Samostrzel - własność prywatna, Orle - własność prywatna. Jak znam życie kasę dostaną ci, którzy i tak ją mają - kościoły

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Witosław, w dniu 07-12-2018 00:52:33 napisał:

  Z tego co wiem dwór w Orlu (budynek)jest własnością Urzędu Gminy, tylko ziemia naokolo dworu jest w rękach prywatnych.Wczesniej w dworze były mieszkania komunalne. Dach jest dziurawy bo pijaki dachówki pozrywali kiedyś ktoś podpalił schody ...Magazyn obok też zdewastowany cegły powyrywane.Piekne miejsce dla zrobienia pensjonatu lub infrastruktura dla harcerzy którzy mają blisko z Stanicy Rościmińskiej

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Drobne naprawy
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Wypożyczalnia samochodów
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)