Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

29 maja 2019

Wreszcie dzieci wyszły na kort tenisowy! Rozpoczęcie szkoleń

fot. powierzone

fot. powierzone

W ciepłe poniedziałkowe popołudnie, 27 maja 2019 r. o godzinie 16:00 rozpoczęły się# pierwsze zajęcia na korcie tenisowym.

Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z tak specyficzną, naturalną nawierzchnią jakim jest kort pokryty mączką ceglastą. Jednakże co najważniejsze to fakt, wyrabiania nawyków aktywności ruchowej i dbałości o dobrą kondycję fizyczną od najmłodszych lat wśród naszych małych mieszkańców gminy i miasta.

Przypomnijmy, że z dniem 1 lutego 2019 r. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” rozpoczęło szkolenie dzieci w czterech grupach wiekowych w ramach „przedszkola i szkółki tenisowej”.Organizacja tych zajęć jest możliwa dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Kcynia w ramach projektu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminie Kcynia w 2019 r.” Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor tenisa ziemnego p. Piotr Podgórski.

Frajda uczestniczących w zabawach i ćwiczeniach dzieci była bardzo duża, a na koniec treningu widoczne było zmęczenie na twarzach dzieciaków.

Materiał: KST „Nasz Kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)