Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

29 maja 2019

Wreszcie dzieci wyszły na kort tenisowy! Rozpoczęcie szkoleń

fot. powierzone

fot. powierzone

W ciepłe poniedziałkowe popołudnie, 27 maja 2019 r. o godzinie 16:00 rozpoczęły się# pierwsze zajęcia na korcie tenisowym.

Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z tak specyficzną, naturalną nawierzchnią jakim jest kort pokryty mączką ceglastą. Jednakże co najważniejsze to fakt, wyrabiania nawyków aktywności ruchowej i dbałości o dobrą kondycję fizyczną od najmłodszych lat wśród naszych małych mieszkańców gminy i miasta.

Przypomnijmy, że z dniem 1 lutego 2019 r. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” rozpoczęło szkolenie dzieci w czterech grupach wiekowych w ramach „przedszkola i szkółki tenisowej”.Organizacja tych zajęć jest możliwa dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Kcynia w ramach projektu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminie Kcynia w 2019 r.” Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor tenisa ziemnego p. Piotr Podgórski.

Frajda uczestniczących w zabawach i ćwiczeniach dzieci była bardzo duża, a na koniec treningu widoczne było zmęczenie na twarzach dzieciaków.

Materiał: KST „Nasz Kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)