Dziś mamy 14 października 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 maja 2019

Wreszcie dzieci wyszły na kort tenisowy! Rozpoczęcie szkoleń

fot. powierzone

fot. powierzone

W ciepłe poniedziałkowe popołudnie, 27 maja 2019 r. o godzinie 16:00 rozpoczęły się# pierwsze zajęcia na korcie tenisowym.

Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z tak specyficzną, naturalną nawierzchnią jakim jest kort pokryty mączką ceglastą. Jednakże co najważniejsze to fakt, wyrabiania nawyków aktywności ruchowej i dbałości o dobrą kondycję fizyczną od najmłodszych lat wśród naszych małych mieszkańców gminy i miasta.

Przypomnijmy, że z dniem 1 lutego 2019 r. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” rozpoczęło szkolenie dzieci w czterech grupach wiekowych w ramach „przedszkola i szkółki tenisowej”.Organizacja tych zajęć jest możliwa dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Kcynia w ramach projektu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminie Kcynia w 2019 r.” Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor tenisa ziemnego p. Piotr Podgórski.

Frajda uczestniczących w zabawach i ćwiczeniach dzieci była bardzo duża, a na koniec treningu widoczne było zmęczenie na twarzach dzieciaków.

Materiał: KST „Nasz Kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

V miesiąc życia dziecka. „Mamo to JA twój mały akrobata"

Czas biegnie nieubłaganie, codziennie twoje dziecko robi ogromne postępy.

(czytaj więcej)