Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

29 maja 2019

Wreszcie dzieci wyszły na kort tenisowy! Rozpoczęcie szkoleń

fot. powierzone

fot. powierzone

W ciepłe poniedziałkowe popołudnie, 27 maja 2019 r. o godzinie 16:00 rozpoczęły się# pierwsze zajęcia na korcie tenisowym.

Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z tak specyficzną, naturalną nawierzchnią jakim jest kort pokryty mączką ceglastą. Jednakże co najważniejsze to fakt, wyrabiania nawyków aktywności ruchowej i dbałości o dobrą kondycję fizyczną od najmłodszych lat wśród naszych małych mieszkańców gminy i miasta.

Przypomnijmy, że z dniem 1 lutego 2019 r. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” rozpoczęło szkolenie dzieci w czterech grupach wiekowych w ramach „przedszkola i szkółki tenisowej”.Organizacja tych zajęć jest możliwa dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Kcynia w ramach projektu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminie Kcynia w 2019 r.” Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor tenisa ziemnego p. Piotr Podgórski.

Frajda uczestniczących w zabawach i ćwiczeniach dzieci była bardzo duża, a na koniec treningu widoczne było zmęczenie na twarzach dzieciaków.

Materiał: KST „Nasz Kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)