Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. Odbyła się uroczysta gala

fot. KPUW

fot. KPUW

2 grudnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z # Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralikiem spotkał się ze Stypendystami Prezesa Rady Ministrów z terenu Miasta Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, mogileńskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego.

Gratulując wyróżnionym Stypendystom osiągnięć wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwracał uwagę na wielki wkład pracy, jaki w osiągnięcie tak wielkiego sukcesu włożyć musieli nie tylko wyróżnieni uczniowie, ale także ich nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice.

- Mam prośbę do wszystkich młodych ludzi, aby rozwijając swoje talenty, poszerzając swoją wiedzę, osiągając osobisty sukces pamiętali, że mieszkamy tutaj w Polsce i powinniśmy pracować także dla naszego kraju. Bez waszego zaangażowania w sprawy społeczne, gospodarcze, bez podzielenia się talentem i myślenia o naszej Ojczyźnie nasz kraj nie będzie rozwijał się tak, jak byśmy tego chcieli – mówił przedstawiciel rządu w województwie.

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik podkreślał, że stypendium Prezesa Rady Ministrów jest wyróżnieniem unikatowym, ponieważ tylko najlepsi z najlepszych otrzymują tę nagrodę. Zaznaczył także, że wiedza, którą wyróżnieni uczniowie uzyskali sama w sobie jest wartością i jest dobra.

- Jednak „nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym” – powtórzył za Heraklitem z Efezu Marek Gralik. – Przed wami stoi zadanie, by zdobytą wiedzę przekuć w mądrość. Tak pokierować swoim życiem, by tę wiedzę można było spożytkować, bowiem wszystko, czego się nauczyliśmy straci sens, gdy nie będziemy mogli tej wiedzy zastosować w praktyce – dodał.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

W bieżącym roku w województwie kujawsko-pomorskim stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 213 uczniów.

W najbliższych dniach stypendia będą wręczane w Toruniu i we Włocławku.

Spotkanie było też okazją do wręczenia wyróżniającym się nauczycielom i pedagogom odznaczeń – Złotych, Srebrnych i Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, Medali Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagród Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki 

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    rodzic, w dniu 03-12-2019 16:05:00 napisał:

    Czarne habity zawsze blisko władzy,to jest rozdzielność kościoła od państwa zapisana w Konstytucji.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół rozkładany + 6 krzeseł
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Lakiernictwo
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Skup i sprzedaż części
Sprzedaż opon
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Szczotki do włosów tytanowe Termix
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)