Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 maja 2018

Wizyta w bydgoskiej książnicy. Młodzież wróciła bogatsza o nową wiedzę

fot. J. Biernacka-Kozerewicz

fot. J. Biernacka-Kozerewicz

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy VII oraz gimnazjaliści udali się do Pedagogicznej #Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Młodzież, podzielona na zespoły, wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników książnicy.

Uczestniczyła w warsztatach dotyczących wartości i ich znaczenia w życiu człowieka. Młodzi ludzie zapoznali się także z propozycjami literatury poświęconej tematyce wartości. Nasi uczniowie wzięli również udział w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych gier planszowych. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w escape room. Każdej z grup udało się
w wyznaczonym czasie opuścić pokój zagadek i szyfrów. Chętni uczniowie zwiedzili wystawy prezentowane w Muzeum Oświaty mieszczącym się w budynku biblioteki. Zobaczyli tam m.in. sprzęty, stroje i pomoce dydaktyczne stosowane w szkołach w okresie międzywojennym i w czasach PRL. Młodzież wróciła z wycieczki nie tylko bardzo zadowolona, ale także wyposażona w nową wiedzę i doświadczenie. Opiekunkami uczniów w trakcie wyjazdu były panie: Marzena Borzych i Joanna Biernacka-Kozerewicz.

materiał: J. Biernacka-Kozerewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)