Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2019

Wizyta w Warszawie. Służba Ochrony Państwa honorowym patronatem Szkoły

fot. pow.

fot. pow.

17 czerwca br. miało miejsce nie lada wydarzenie dla Szkoły# Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.

Grupa uczniów z najstarszych klas wraz z opiekunami oraz panem dyrektorem odbyła podróż do Warszawy. Celem wizyty w stolicy było podpisanie porozumienia patronackiego z Służbą Ochrony Państwa (dawnym Biurem Ochrony Rządu). Podpisanie porozumienia miało miejsce w Sali Tradycji SOP-u w obecności przedstawiciela rodziny naszego Patrona p. Aldony Polcyn, młodzieży, obecnych nauczycieli oraz pracowników służb. Podpisania dokonali Komendant Służby Ochrony Państwa mjr Paweł Olszewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie mgr Rafał Leśniarek.

Podczas wyjazdu uczniowie zapoznali się z historią SOP-u oraz specyfiką wykonywanej przez jej członków pracy. Na początku jednak złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych w katastrofie smoleńskiej funkcjonariuszy BOR (w tym patrona naszej szkoły). Następnie mieli możliwość obejrzeć samochody, którymi poruszają się najważniejsze osoby w państwie. Dowiedzieli się jaki jest podział zadań pomiędzy poszczególnymi funkcjonariuszami, jak długi jest okres przygotowawczy i jakie należy spełnić wymogi, aby zostać członkiem SOP-u. Poza tym zapoznali się z budową i działaniem broni używanej przez pracowników służb. Ważnym punktem wyjazdu była wizyta w Pałacu Prezydenckim, w którym uczniowie zobaczyli wszystkie najważniejsze sale. Następnie młodzież odbyła spacer na Plac Zamkowy, gdzie spod Kolumny Zygmunta mogła podziwiać nie tylko warszawską starówkę, Zamek Królewski, ale także Stadion Narodowy.

Wyjazd był zatem nie tylko bardzo owocny, ale i udany. Pozostawił wiele emocjonujących i niezapomnianych wspomnień. Serdeczne podziękowania Służbie Ochrony Państwa za organizację oraz pokrycie kosztów wyjazdu.

Materiał: Rafał Leśniarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)