Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2019

Wizyta w Warszawie. Służba Ochrony Państwa honorowym patronatem Szkoły

fot. pow.

fot. pow.

17 czerwca br. miało miejsce nie lada wydarzenie dla Szkoły# Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.

Grupa uczniów z najstarszych klas wraz z opiekunami oraz panem dyrektorem odbyła podróż do Warszawy. Celem wizyty w stolicy było podpisanie porozumienia patronackiego z Służbą Ochrony Państwa (dawnym Biurem Ochrony Rządu). Podpisanie porozumienia miało miejsce w Sali Tradycji SOP-u w obecności przedstawiciela rodziny naszego Patrona p. Aldony Polcyn, młodzieży, obecnych nauczycieli oraz pracowników służb. Podpisania dokonali Komendant Służby Ochrony Państwa mjr Paweł Olszewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie mgr Rafał Leśniarek.

Podczas wyjazdu uczniowie zapoznali się z historią SOP-u oraz specyfiką wykonywanej przez jej członków pracy. Na początku jednak złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych w katastrofie smoleńskiej funkcjonariuszy BOR (w tym patrona naszej szkoły). Następnie mieli możliwość obejrzeć samochody, którymi poruszają się najważniejsze osoby w państwie. Dowiedzieli się jaki jest podział zadań pomiędzy poszczególnymi funkcjonariuszami, jak długi jest okres przygotowawczy i jakie należy spełnić wymogi, aby zostać członkiem SOP-u. Poza tym zapoznali się z budową i działaniem broni używanej przez pracowników służb. Ważnym punktem wyjazdu była wizyta w Pałacu Prezydenckim, w którym uczniowie zobaczyli wszystkie najważniejsze sale. Następnie młodzież odbyła spacer na Plac Zamkowy, gdzie spod Kolumny Zygmunta mogła podziwiać nie tylko warszawską starówkę, Zamek Królewski, ale także Stadion Narodowy.

Wyjazd był zatem nie tylko bardzo owocny, ale i udany. Pozostawił wiele emocjonujących i niezapomnianych wspomnień. Serdeczne podziękowania Służbie Ochrony Państwa za organizację oraz pokrycie kosztów wyjazdu.

Materiał: Rafał Leśniarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)