Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2019

Wizyta w Warszawie. Służba Ochrony Państwa honorowym patronatem Szkoły

fot. pow.

fot. pow.

17 czerwca br. miało miejsce nie lada wydarzenie dla Szkoły# Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.

Grupa uczniów z najstarszych klas wraz z opiekunami oraz panem dyrektorem odbyła podróż do Warszawy. Celem wizyty w stolicy było podpisanie porozumienia patronackiego z Służbą Ochrony Państwa (dawnym Biurem Ochrony Rządu). Podpisanie porozumienia miało miejsce w Sali Tradycji SOP-u w obecności przedstawiciela rodziny naszego Patrona p. Aldony Polcyn, młodzieży, obecnych nauczycieli oraz pracowników służb. Podpisania dokonali Komendant Służby Ochrony Państwa mjr Paweł Olszewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie mgr Rafał Leśniarek.

Podczas wyjazdu uczniowie zapoznali się z historią SOP-u oraz specyfiką wykonywanej przez jej członków pracy. Na początku jednak złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych w katastrofie smoleńskiej funkcjonariuszy BOR (w tym patrona naszej szkoły). Następnie mieli możliwość obejrzeć samochody, którymi poruszają się najważniejsze osoby w państwie. Dowiedzieli się jaki jest podział zadań pomiędzy poszczególnymi funkcjonariuszami, jak długi jest okres przygotowawczy i jakie należy spełnić wymogi, aby zostać członkiem SOP-u. Poza tym zapoznali się z budową i działaniem broni używanej przez pracowników służb. Ważnym punktem wyjazdu była wizyta w Pałacu Prezydenckim, w którym uczniowie zobaczyli wszystkie najważniejsze sale. Następnie młodzież odbyła spacer na Plac Zamkowy, gdzie spod Kolumny Zygmunta mogła podziwiać nie tylko warszawską starówkę, Zamek Królewski, ale także Stadion Narodowy.

Wyjazd był zatem nie tylko bardzo owocny, ale i udany. Pozostawił wiele emocjonujących i niezapomnianych wspomnień. Serdeczne podziękowania Służbie Ochrony Państwa za organizację oraz pokrycie kosztów wyjazdu.

Materiał: Rafał Leśniarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)