Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Wilczym Tropem! Mimo zakończenia projektu wilki otrzymają pomoc

fot. Magdalena Czuk-Napierała/Jurek Napierała

fot. Magdalena Czuk-Napierała/Jurek Napierała

Projekt na zajęcia pozalekcyjne finansowany przez Starostwo Powiatowe w # Nakle nad Notecią dobiegł końca.

Jest nam bardzo miło poinformować, że wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane, a wielogodzinna praca polegająca na przygotowaniu fladr została doceniona i nagrodzona.

31 października udaliśmy się do gospodarstwa rolnego Państwa Beaty i Pawła Buchholz z Kazimierzewa, gdzie rozwiesiliśmy ponad 500 metrów ręcznie przygotowanych fladr.

Zaangażowanie uczniów w to działanie jest godne podziwu, ręczne przyszywanie materiału do sznurka to była żmudna „robota”, ucząca precyzji, cierpliwości i dokładności.

W tym miejscy pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli dzieciom i zaangażowali się w pomoc WILKOM: p. Łucji Tyll, p. Marii Napierała, p. Agnieszce Pawlak. Dziękujemy również państwu Buchholz, że kierując się wiedzą, jak zabezpieczyć swoją hodowlę, przyczynili się do edukacji i terapii uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

Docenienie wysiłku to jedno, a uznanie dla czyjegoś zaangażowania i wiedzy to najlepsze co mogło spotkać tych młodych ludzi.

Gospodarstwo w Kaźmierzewie niech się stanie przykładem dla innych, jak można zabezpieczać swoje zwierzęta, współpracować z ludźmi, szanować wszystkie stworzenia, nawet WILKA, który nie jest zły, chce po prostu żyć.

Dziękujemy za ognisko i pyszny poczęstunek. Mamy nadzieję, że tak jak my jesteśmy dumni z naszej pracy, tak państwo Buchholz  będą dumni z czerwonych powiewających pasków przyozdabiających ich posiadłość!

materiał: Magdalena Czuk-Napierała/Jurek Napierała

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)