Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
22 listopada 2017

Weekendowe granie szczypiornistek. "Każdy mecz jest dla nas dobrą lekcją"

fot. Bartek Łyszczarz

fot. Bartek Łyszczarz

W dniach 18-19 listopada na sali sportowej Szkoły Podstawowej im. J. Czochralskiego w #Kcyni, rywalizowały szczypiornistki MLUKS Orlik Kcynia w ramach rozgrywek wojewódzkiej ligi piłki ręcznej. Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła w sobotę drużyna młodziczki.

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła w sobotę drużyna młodziczki. Do Kcyni przyjechał lider LUKS Millenium Świekatowo. Od samego początku przewaga gości była wyraźna, jednak drużyna Orlika walczyła dzielnie do samego końca. - Każdy mecz przynosi jakieś pozytywy. Dziś to liczba strzelonych bramek oraz momentami dobra gra w obronie. Wiemy nad czym dalej pracować i nad tymi elementami będziemy się skupiać na treningach. Widać różnicę wieku między naszymi drużynami, jednak każdy mecz jest dla nas dobrą lekcją - przekazał trener Bartek Łyszczarz.

MLUKS Orlik Kcynia - LUKS Millennium Świekatowo 17 - 40 (9 -24)

Bramki: (Orlik) - Marta Wilczyńska - 8, Grzegorek Natalia - 4, Kutka Maria - 4, Jutrzenka Zuzanna - 1. (Świekatowo najwięcej) Sławińska Iga - 9, Olszewska Weronika - 6.

Skład: Kramer Natalia (br), Dyduch Zuzanna, Grzegorek Natalia, Górecka Kinga, Jutrzenka Zuzanna, Kutka Maria, Walentowska Daria, Wełnicka Amelia, Wilczyńska Marta, Zwolak Julia. Trener: Bartek Łyszczarz.

W niedzielę od godz. 10.00 w ramach rozgrywek w kategorii młodziczka młodsza w Kcyni odbył się II turniej ligi wojewódzkiej. W turnieju zagrały: MKS Kęsowo, UKS Dąbrowa Chełmińska, UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno oraz MLUKS Orlik Kcynia.

Nasze zawodniczki dobrze „weszły w mecz” w pierwszym spotkaniu z drużyną z Wąbrzeźna. Zagrały dobrze w ataku oraz konsekwentnie w obronie, jednak z upływem czasu doświadczenie drużyny gości wzięło górę i nasz zespół przegrał ostatecznie 7 - 14. Drugie spotkanie z Dąbrową Chełmińską okazało się najbardziej zaciętym spotkaniem turnieju. Obie drużyny miały problem z wykończeniem akcji, za to bardzo dobrze spisywały się w obronie. Żadnej z drużyn nie udało się prowadzić wyżej niż jedną bramką. Od stanu 5 -5 nasza drużyna zmarnowała 4 rzuty karne, co okazało się mieć decydujący wpływa na końcowy wynik spotkania. Porażka 7 - 6 była bardzo bolesna. W ostatnim meczu nasza drużyna pokonała MKS Kęsowo 14 - 8. Początek spotkania był wyrównany jednak od 9 do 12 minuty nasz zespół rzucił 6 bramek, budując bezpieczną przewagę. W drugiej połowie graliśmy spokojnie i kontrolowaliśmy mecz. - Szkoda przegranego meczu z Dąbrową. Teraz przed nami czas, aby poprawić błędy przed kolejnym turniejem. Widać poprawę w grze zespołu z czego bardzo się cieszę. Jednak musimy minimalizować liczbę popełnianych błędów - przekazał trener Bartek Łyszczarz.

Skład: Puławska Aleksandra (br), Białachowska Kinga, Dyduch Zuzanna, Górecka Kinga, Kwiatkowska Patrycja, Michalska Maja, Ozdyk Antonina, Walentowska Daria, Wiśniewska Kinga, Wypych Julia, Łyszczarz Emilia. Trener: Bartek Łyszczarz.

materiał: Bartek Łyszczarz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 79 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)