Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 lutego 2020

Ważny dzień dla terytorialsów. Przysięgę na sztandar złoży ponad 160 ochotników

fot. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

fot. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

W sobotę 08 stycznia br. o godzinie 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego #w Inowrocławiu terytorialsi z projektu „Ferie w WOT” wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej. Będzie to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich Terytorialsów zrealizowana w trybie szkolenia podstawowego projektu „Ferie w WOT” w inowrocławskim batalionie.

Ten ważny dla kujawsko-pomorskich Terytorialsów dzień rozpocznie się o godz. 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego przy ulicy Dworcowej 56 w Inowrocławiu. Przysięgę na sztandar 2 pułku inżynieryjnego złoży ponad 160 ochotników, którzy ukończą szkolenie podstawowe i rozpoczną tym samym 3-letni okres szkolenia. Oficjalną część uroczystości zakończy defilada pododdziałów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po zakończeniu części oficjalnej, przybyli goście udadzą się na regionalny poczęstunek oraz grochówkę wojskową. Będzie to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z Terytorialsami o szkoleniu i wrażeniach, jakie im towarzyszyły. Dla młodzieży i dzieci przewidzieliśmy również atrakcje takie jak pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 2 pułku inżynieryjnego i 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Składający przysięgę żołnierze TSW zasilą 82 batalion lekkiej piechoty w Inowrocławiu.

Obecnie w WOT służbę pełni ponad 24 000 żołnierzy, w tym ponad 21 000 ochotników. Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Materiał: kpt. dr inż. Diana Warchocka Oficer Prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej  Brygada Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  Kosiarz , w dniu 05-02-2020 14:48:06 napisał:

  Weźta idźta , porażka totalna

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Kama, w dniu 05-02-2020 15:15:00 napisał:

  Czyli to już było prawie miesiąc temu, czy ja nie umiem czytać 08 stycznia

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Obserwator, w dniu 05-02-2020 18:45:23 napisał:

  A za dwa miesiące im się znudzi , porobia foteczki panienki z karabinem i się zawina, szkoda kasy na tę pseudo formacje zolnierzykow, tylko zawodostwo lub służba zasadnicza

  odpowiedz

  • 0 (6)

  ehh, w dniu 05-02-2020 19:07:22 napisał:

  potrzebuję takich do przekopania ogródka

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Kabuz, w dniu 05-02-2020 23:02:01 napisał:

  Nie przekopią bo w.jedenej telefon na kiju z którego selfie robi a drugą muszą nogawki podwijać w spodniach.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Jak, w dniu 05-02-2020 23:07:08 napisał:

  Prędzej czy później to jeb..ie bo kasa się skończy i upiredo..i się weekendowa zabawa w wojsko. Mi się to kojarzy z pewną organizacją z PRL. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  zzemerytzz, w dniu 06-02-2020 06:15:13 napisał:

  uwłaszczeni na narodowym majątku i ukradzionym oligarchowie okrągłostołowego układu, tzw. wyposażona w pałace lewica i sól tej ziemi folksdojcze będą w razie czego was bronić najskuteczniej z angelą na czele

  odpowiedz

  • 1 (3)

  pozdrawian, w dniu 06-02-2020 07:48:34 napisał:

  teraz w przysiędze, żołnierz nie przysiega bronic NARODU POLSKIEGO, tylko rzadu Rzeczypospolitej tzw. Judeopolonii. Poczytajcie o tej zmianie

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Oset, w dniu 06-02-2020 08:18:58 napisał:

  Pseudo armia pseudo rządu

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ewa, w dniu 06-02-2020 15:12:58 napisał:

  Podczas działań bojowych gracie pełne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Produkty instax
od 37,90PLN
Skup i sprzedaż części
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Lakiernictwo
Test amortyzatorów
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)