Dziś mamy 19 marca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
22 listopada 2017

Ważne wydarzenie w życiu maluszków. W dwóch grupach odbyło się pasowanie

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

W dniach 9 i 10 listopada 2017 r. w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyły #się bardzo ważne uroczystości. W czwartek w grupie „Pszczółki”, a w piątek w grupie „Sówki” miało miejsce pasowanie na przedszkolaka.

 To pierwsze bardzo ważne wydarzenie w życiu maluszków, które na długo pozostanie w ich pamięci. W uroczystości brali udział rodzice przedszkolaków, dziadkowie, opiekunowie, wychowawczyni grupy „Sówki” pani Ewa Zawistowska, grupy „Pszczółki” pani Katarzyna Cybulska oraz pani dyrektor Beata Szymczak.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia programu artystycznego, w którym maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie. Obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom pasowania na przedszkolaka, plakietkę, słodki upominek i kolorowankę. Dzieci miały też niespodzianki dla swoich rodziców – własnoręcznie wykonane obrazki. W dalszej części uroczystości przypieczętowały złożone przyrzeczenie odciskiem paluszka lub naklejeniem odrysowanej i wyciętej z papieru dłoni. Na zakończenie uroczystości na zgromadzonych czekała niespodzianka – tort – w podziękowaniu rodzicom za współpracę, a maluszkom na osłodę tego wyjątkowego dnia. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć: Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

materiał: Katarzyna Cybulska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)