Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
22 listopada 2017

Ważne wydarzenie w życiu maluszków. W dwóch grupach odbyło się pasowanie

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

W dniach 9 i 10 listopada 2017 r. w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyły #się bardzo ważne uroczystości. W czwartek w grupie „Pszczółki”, a w piątek w grupie „Sówki” miało miejsce pasowanie na przedszkolaka.

 To pierwsze bardzo ważne wydarzenie w życiu maluszków, które na długo pozostanie w ich pamięci. W uroczystości brali udział rodzice przedszkolaków, dziadkowie, opiekunowie, wychowawczyni grupy „Sówki” pani Ewa Zawistowska, grupy „Pszczółki” pani Katarzyna Cybulska oraz pani dyrektor Beata Szymczak.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia programu artystycznego, w którym maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie. Obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom pasowania na przedszkolaka, plakietkę, słodki upominek i kolorowankę. Dzieci miały też niespodzianki dla swoich rodziców – własnoręcznie wykonane obrazki. W dalszej części uroczystości przypieczętowały złożone przyrzeczenie odciskiem paluszka lub naklejeniem odrysowanej i wyciętej z papieru dłoni. Na zakończenie uroczystości na zgromadzonych czekała niespodzianka – tort – w podziękowaniu rodzicom za współpracę, a maluszkom na osłodę tego wyjątkowego dnia. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć: Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

materiał: Katarzyna Cybulska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)