Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

22 października 2018

Warsztaty w Bydgoszczy. Poszerzyli swoją wiedzę o filmie

fot: Piotr Groll

fot: Piotr Groll

Dnia 3 października 2018 r. uczniowie klasy II naszego LO: Aleksandra Nowakowska i Maciej# Starzomski uczestniczyli w warsztatach filmowych.

Organizatorem tych zajęć była Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. Odbyły się one w  Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Uczestniczyło w nich 15 uczniów z całego województwa kujawsko - pomorskiego. Celem tych warsztatów było przygotowanie  uczestników do startu w 3. Olimpiadzie o Filmie i Komunikacji Społecznej, której  tematem była „Literatura na ekranie: adaptacje i przyliterackość filmu”.

Uczestnicy zajęć wykonywali różne zadania, których wspólnym mianownikiem było polskie kino i ekranizacje literatury. Mieli okazję rozwiązać quiz multimedialny, wypełnić zadania logiczne, przygotować się do interpretacji plakatu filmowego, rozwiązać filmowe rebusy. Wykonywanie tych zadań pozwoliło im poznać bogatą historię polskiego kina po 1945 roku, a także możliwości dalszego rozwijania swoich zainteresowań.

Uczestnicy tych warsztatów chętnie brali udział w tej formie zajęć i  chociaż nie wszystkie zadania były łatwe, uznali je za interesujące i godne powtórzenia. Film może ciągle dostarczać nowych wrażeń.

Materiał: Piotr Groll - opiekun grupy    

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)