Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 października 2019

Warsztaty plastyczne w ramach projektu. Uczestniczyło 31 dzieci

fot. Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca KGW Młode Łanki

fot. Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca KGW Młode Łanki

Drugie warsztaty w ramach projektu pn. „Powstanie Wielkopolskie – kluczem do # Naszej Wolności” realizowanego przez KGW Młode Łanki odbyły się w sobotę, 5 października.

Prowadził je plastyk Jacek Gacki. To kolejna inicjatywa w ramach projektu dofinansowanego z programu Niepodległa, wcześniej odbyły się warsztaty literackie.

31 dzieci uczestniczyło w warsztatach, podczas których pod okiem plastyka poznawały tajniki malarstwa. Na rozgrzewkę malowały motyla, a następnie kontur mapy Polski według własnej inwencji twórczej.

Na koniec powstał wspólny obraz na brystolu – starsi malowali widoki, pejzaże i krajobraz, a młodsi…no cóż była to totalna inwencja twórcza. Dziękujemy rodzicom, którzy przywieźli swoje pociechy na nasze warsztaty.

Pomysłodawcą projektu jest Anna Duda-Nowicka, pomocą służyły – Joanna Pawlak i Agnieszka Mrotek. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego Koalicje dla Niepodległej".

materiał: Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca KGW Młode Łanki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)