Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

07 października 2019

Warsztaty plastyczne w ramach projektu. Uczestniczyło 31 dzieci

fot. Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca KGW Młode Łanki

fot. Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca KGW Młode Łanki

Drugie warsztaty w ramach projektu pn. „Powstanie Wielkopolskie – kluczem do # Naszej Wolności” realizowanego przez KGW Młode Łanki odbyły się w sobotę, 5 października.

Prowadził je plastyk Jacek Gacki. To kolejna inicjatywa w ramach projektu dofinansowanego z programu Niepodległa, wcześniej odbyły się warsztaty literackie.

31 dzieci uczestniczyło w warsztatach, podczas których pod okiem plastyka poznawały tajniki malarstwa. Na rozgrzewkę malowały motyla, a następnie kontur mapy Polski według własnej inwencji twórczej.

Na koniec powstał wspólny obraz na brystolu – starsi malowali widoki, pejzaże i krajobraz, a młodsi…no cóż była to totalna inwencja twórcza. Dziękujemy rodzicom, którzy przywieźli swoje pociechy na nasze warsztaty.

Pomysłodawcą projektu jest Anna Duda-Nowicka, pomocą służyły – Joanna Pawlak i Agnieszka Mrotek. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego Koalicje dla Niepodległej".

materiał: Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca KGW Młode Łanki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)