Dziś mamy 18 stycznia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2018

Walne zebranie OSP Kcynia. Wręczono liczne podziękowania

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

W sobotę, 10 lutego 2018 r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze w Ochotniczej Straży # Pożarnej w Kcyni kończące cykl zebrań w gminnych jednostkach.

Zebranie poprowadził prezes Maciej Tubiszewski. Było okazją do podsumowania minionego roku, poinformowania zebranych o prowadzonych działaniach, a także przeprowadzonych wydatkach, inwestycjach i zakupach. Kolejno sprawozdania przedstawił prezes Maciej Tubiszewski, Skarbnik Adam Olszak, naczelnik Wojciech Zakrzewski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Krzysztof Tomczak oraz kapelmistrz Orkiestry Dętej Mariusz Skotnicki. W roku 2017 jednostka odnotowała 226 wyjazdów, w tym 37 do pożarów, 185 do zagrożeń miejscowych, 4 wyjazdy fałszywe i 10 wyjazdów w formie ćwiczeń/szkoleń. Ok. 100 razy jednostka dysponowana była do usuwania skutków nawałnicy, która w sierpniu dotknęła gminę Kcynia. Głównym zadaniem inwestycyjnym w minionym roku był montaż nowych bram garażowych w starej wozowni. Poza tym dokonano zakupów w zakresie sprzętu i umundurowania bojowego. Z sukcesów warto odnotować, że drużyna OSP Kcynia w składzie: Damian Mantych, Aurelia Słomska i Katarzyna Wolff zajęła I miejsce w zawodach strażaków ratowników KSRG w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zebranie było także okazją do wręczenia licznych podziękowań zarówno braci strażackiej – dzieciom, młodzieży i strażakom najczęściej wyjeżdżającym do akcji, jak i podmiotom wspierającym działalność jednostki. Lista tych podmiotów jest długa, a podziękowania trafiły m.in. do Burmistrza Kcyni Marka Szarugi i Zastępcy Bogny Adamskiej, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Ryszarda Bagnerowskiego, Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Romana Kłosa, gen. Tadeusza Milewskiego, druha Zdzisława Dąbrowskiego prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP, osób i podmiotów prywatnych.

Przedstawiono także plany na 2018 r. Pod adresem strażaków popłynęły słowa podziękowań za całoroczną działalność i służbę niesienia pomocy. Szczególnie podkreślano ich zaangażowanie podczas usuwania skutków sierpniowej nawałnicy. Były też prezenty.  Komendant Gminny OSP Michał Olender przekazał nowy strażacki hełm, ratownik medyczny Krzysztof Wiśniewski podręczną saszetkę ratowniczą, a Piotr Makarewicz dyrektor Biura Credit Agricole na potrzeby jednostki - mikrofalówkę,  a także dwa tablety. Na zakończenie krótki koncert zagrała Orkiestra Dęta OSP Kcynia.

Najwięcej do akcji wyjeżdżali:
    Michał Modliński 114
    Fabian Zmudziński 112
    Bartosz Cichocki 103
    Damian Nowak 97
    Jakub Nogowski 91
    Damian Mantych 85
    Michał Gierczak 81
    Patryk Czerwiński 78
    Łukasz Korbal 62
    Maciej Tubiszewski 53

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)