Dziś mamy 27 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Wakacyjne wycieczki czas zacząć. Uczniowie zobaczyli alpaki

fot. pow.

fot. pow.

Czerwiec to okres wycieczek. W tym roku# szkolnym uczniowie klas ,,0”- III ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach odwiedzili dwa ciekawe miejsca w najbliższej okolicy.

Dnia 7 czerwca gościliśmy w ,,LasAlpakas” u Pani Agnieszki Gumul w Rozwarzynie. Pojechaliśmy tam aby zobaczyć niezwykłe zwierzęta – alpaki. Bardzo mili właściciele przedstawili nam te sympatyczne stworzenia. Okazało się, że każde z nich ma swoje imię. Mieszkają tam: Draco, Dior i Rabban. To bardzo łagodne i przyjazne zwierzęta. Przyjemnie było dotykać ich wełny. Dzieci poznały podstawowe wiadomości na temat hodowli zwierząt i sprawowania nad nimi opieki. Dużo radości sprawiło uczestnikom wycieczki karmienie zwierząt, ulubioną przez nich marchewką oraz spacer z alpakami. Były też zajęcia plastyczne, animacyjne, zdjęcia w stroju peruwiańskim oraz kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Wielkim powodzeniem cieszyły się też hamaki, na których mogliśmy odpocząć w cieniu drzew.

Dziękujemy serdecznie za bardzo miłe przyjęcie, gościnę i wspaniałe zajęcia.

Natomiast dnia 17 czerwca nasi uczniowie radośnie spędzili czas w Sali Zabaw ,,Kratka” w Nakle nad Notecią. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej oraz zręczności. Niezwykłą atrakcją okazały się zabawy na kolorowym, dmuchanym placu zabaw. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego pomieszczenia, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi lub skorzystać ze stołu do cymbergaja.

Wszyscy wróciliśmy do domu zadowoleni i szczęśliwi. Z pewnością jeszcze w te miejsca wrócimy. To były bardzo udane wycieczki. Podczas tych wyjazdów towarzyszyli nam również rodzice, za co im serdecznie dziękujemy.

Materiał: Zofia Sobocińska - SP Sipiory

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Emisja nowego znaczka

200. rocznica urodzin uznawanego za# czwartego wieszcza narodowego epoki romantyzmu, wybitnego poety, Cypriana Kamila Norwida została upamiętniona przez Pocztę Polską w wyjątkowej emisji filatelistycznej.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczeństwo w biurze. Tych reguł musi przestrzegać pracownik

Po wielu miesiącach pracy zdalnej, coraz więcej osób wraca do# biur. To dobry moment, by przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z komputerów i innych urządzeń podłączonych do sieci w miejscu pracy. Stosujcie!

(czytaj więcej)
0

Studenci wracają na uczelnię. Jakie gadżety ułatwią naukę?

Dla każdego studenta wrzesień to miesiąc, w którym zaczyna się# szykowanie do powrotu na studia, które rozpoczynają się już 1 października. Po wytężonym czasie sesji, nauki i stresu, wakacje szybko minęły, a kolejny rok przygód stoi przed każdym otworem. Ubiegłoroczny rok akademicki zapisał się historii jako wyjątkowy i niepowtarzalny przez szalejącą pandemię. W celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia całej społeczności akademickiej, nauka odbywała się głównie w trybie pracy online. Jakie przydatne gadżety powinien posiadać każdy prawdziwy student bez względu na tryb studiowania? Jakie przedmiot umilą zwykły dzień studenta? Ciekawi? Zaczynamy!

(czytaj więcej)