Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2019

W tym dniu ważny był folklor. Odbyła się kolejna edycja Przeglądu

fot. NOK

fot. NOK

W piątkowe przedpołudnie w sali widowiskowo - kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury można było # usłyszeć piękny śpiew oraz podziwiać taniec w kolorowych strojach ludowych.

Wszystko to za sprawą zorganizowanego III Powiatowego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Nakła i okolic, prezentując swoje umiejętności wokalno - taneczne oraz ulubione pieśni, przyśpiewki i suity z różnych regionów Polski.

Jako pierwszy na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Młoda Krajna” z NOKu, następnie Zespół z Przedszkola „Reksio”, Zespół Folklorystyczny „Frechowne Sznupki” z Samsieczna, Zespół „Jabłoneczka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach, Zespół „Krasnoludki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego, Zespół „Modraki” z Wyrzyska, Maluchy z Przedszkola Donald oraz „Chabry” z Olszewki.

Wszystkie dzieci otrzymały niespodzianki oraz dyplomy, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

materiał: Lidia Bembnista 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)