Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2019

W tym dniu ważny był folklor. Odbyła się kolejna edycja Przeglądu

fot. NOK

fot. NOK

W piątkowe przedpołudnie w sali widowiskowo - kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury można było # usłyszeć piękny śpiew oraz podziwiać taniec w kolorowych strojach ludowych.

Wszystko to za sprawą zorganizowanego III Powiatowego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Nakła i okolic, prezentując swoje umiejętności wokalno - taneczne oraz ulubione pieśni, przyśpiewki i suity z różnych regionów Polski.

Jako pierwszy na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Młoda Krajna” z NOKu, następnie Zespół z Przedszkola „Reksio”, Zespół Folklorystyczny „Frechowne Sznupki” z Samsieczna, Zespół „Jabłoneczka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach, Zespół „Krasnoludki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego, Zespół „Modraki” z Wyrzyska, Maluchy z Przedszkola Donald oraz „Chabry” z Olszewki.

Wszystkie dzieci otrzymały niespodzianki oraz dyplomy, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

materiał: Lidia Bembnista 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)