Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

18 maja 2022

W przyszłym tygodniu egzamin ósmoklasisty. Niewiele czasu na powtórki

fot. archiwum

fot. archiwum

W przyszłym tygodniu absolwenci szkół podstawowych w# całej Polsce rozpoczną egzaminacyjny maraton. Potrwa on trzy dni.

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty rozpocznie się we wtorek, 24 maja, a zakończy w piątek, 26 maja. Tradycyjnie absolwenci szkół podstawowych rozwiążą arkusze z języka polskiego, matematyki oraz wybranego przez siebie języka obcego. 

W 2022 roku do tego egzaminu zostało zgłoszonych ponad pół miliona uczniów oraz trochę ponad 7 tys. uczniów pochodzących z Ukrainy. 

Przygotowania trwają w najlepsze. – Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 179 różnego rodzaju arkuszy – wyjaśnia Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 

Najwięcej uczniów zdecydowało się napisać egzamin z języka angielskiego. – Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,2% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej – dodaje Smolik. Część uczniów wybrało też inne języki, np. francuski, hiszpański, rosyjski i włoski.

Egzamin napisany. Kiedy wyniki?

Rozwiązane przez uczniów zadania sprawdzą egzaminatorzy. Do poszczególnych szkół zostaną przekazane wyniki, które sporządzą okręgowe komisje egzaminacyjne. Absolwenci szkół podstawowych będą mogli sprawdzić uzyskany wynik 1 lipca, a tydzień później otrzymają zaświadczenia. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (3)

    AAAMEBA, w dniu 18-05-2022 15:59:05 napisał:

    co za asy w maseczkach ? ameby?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)