Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2020

W przedszkolu dzieje się. Dzieci malowały domki dla owadów

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

W dniu dzisiejszym dzieci uczęszczające do przedszkola wzięły udział w warsztatach #plastycznych w ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pt. „Pszczółka Maja –pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego” dofinansowanego w ramach konkursu nr 2/2020 z budżetu Gminy Kcynia.

W ramach warsztatów, pod okiem plastyka pana Jacka Gackiego, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, dzieci malowały domki dla owadów. W podziale na dwie grupy powstawały domki dla motyli, biedronek, pszczółek. Podczas zajęć mówiono m.in. o potrzebie ochrony naszych małych przyjaciół.  Dzieci zabiorą ze sobą prace do domów, a zadaniem rodziców będzie zawiesić domki na drzewku tak, by stanowiły schronienie dla owadów. W tym miejscu kierujemy prośbę do rodziców, by wykonali fotografię takiego umieszczonego na drzewku domku i załączyli je w formie zdjęcia w komentarzu pod informacją o warsztatach na profilu przedszkola na FB.

Materiał: Anna Duda-Nowicka Stowarzyszenie Marzenie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)