Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

08 maja 2020

W czasie epidemii kwitnie życie sportowe. Kolejna runda Ligi Szachowej

W Kujawsko - Pomorskim Związku Szachowym i I LO im. Stanisława Wyspiańskiego #w Szubinie w czasie epidemii kwitnie życie sportowe.

W czwartek odbyła się VIII runda Kujawsko - Pomorskiej Ligi Szachowej (Ekstraliga, I Liga) - najważniejszego obecnie w województwie turnieju szachowego. Ponownie wśród głównych organizatorów znaleźli się: Mikołaj Włoch i Piotr Szybowicz. Grano w godzinach 18.00-20.00 na portalu Lichess tempem 3 minuty + 2 sekundy na uczestnika. Ciekawostką był występ reprezentanta Islandii Palla Sigurdssona.

Lista medalistów przedstawiała się następująco: Ekstraliga - I miejsce BKS Chemik Bydgoszcz - 149 punktów (Karol Kacprzak, Kacper Kacprzak, Mateusz Budnik, Maciej Błociński), II miejsce Kapitan Koks - 135 punktów (Jan Wojdak, Marcel Butyrowski, Zuzanna Szeląg, Krzysztof Raczyński), III miejsce PKS Wiatrak Bydgoszcz - 110 punktów (Jakub Jóźwicki, Jarosław Paprocki, Michał Wolański, Pall Sigurdsson), I Liga - I miejsce OTSz Ostrów Wielkopolski - 113 punktów, II miejsce KSz Gambit Świecie - 55 punktów, III miejsce Prezes Team - 41 punktów. Indywidualnie w ekstralidze miejsca na podium zajęli: I miejsce Damian Śliwicki (UKS OPP Dom Harcerza Toruń) - 48 punktów, II miejsce Karol Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz) - 48 punktów, III miejsce Krzysztof Raczyński (Kapitan Koks) - 46 punktów.

W rozgrywkach wystąpiły ponownie dwa zespoły I LO w Szubinie. Pierwsza drużyna utrzymała się w Ekstralidze i zajęła V miejsce z dorobkiem 86 punktów (Piotr Szybowicz - 31 punktów, Olaf Jagodziński - 20 punktów, Alan Jagodziński - 20 punktów, Dariusz Wargulec - 15 punktów). Druga drużyna zajęła V miejsce w I Lidze z wynikiem 17 punktów. Zespół wystąpił tym razem w niepełnym składzie (Jerzy Białas, Adam Jagodziński).

Ekstraliga

Miejsce

Klub

Punkty

1

BKS Chemik Bydgoszcz

149

2

Kapitan Koks

135

3

PKS Wiatrak Bydgoszcz

110

4

Royal Chess Bydgoszcz

99

5

I LO Szubin I

86

6

UKS OPP Dom Harcerza Toruń

84

7

Emdekowcy Bydgoszcz

79

8

Chess Jasiu Team

78

 

I liga

Miejsce

Klub

Punkty

1

OTSz Ostrów Wielkopolski

113

2

KSz Gambit Świecie

55

3

Prezes Team

41

4

EKO Rodan Gambit Toruń

19

5

I LO Szubin II

17


Materiał: PS

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)