Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 marca 2019

W Mycielewie pamiętają o Żołnierzach Niezłomnych. Uczczono ich inscenizacją

fot. pow

fot. pow

1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jak co roku, w Szkole Podstawowej w# Mycielewie uczciliśmy pamięć polskich bohaterów czasów stalinowskiego reżimu.

Młodzież z klas: siódmej, ósmej oraz trzeciej gimnazjum przygotowała dla swoich kolegów i nauczycieli inscenizację obrazującą ostatnie dni życia Danuty Siedzikówny, pseudonim „ Inka”, która poświęciła swoje młode życie broniąc najwyższych wartości. Uczniowie przedstawili także wiersze i pieśni upamiętniające wszystkich poległych Żołnierzy Niezłomnych, ukazując ich wierność ojczyźnie, dowódcom i złożonej przysiędze. Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz. Podkreśliła w swoim wystąpieniu ogromne zasługi ludności cywilnej, która niosąc pomoc Żołnierzom Wyklętym, była równie dotkliwie prześladowana przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa.

materiał: J. Biernacka-Kozerewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)