Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

15 sierpnia 2019

W 99 rocznicę Cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego w Kcyni

fot. MM

fot. MM

15 sierpnia dokładnie o godz. 9:00 przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w# Kcyni zebrały się poczty sztandarowe, które kwadrans później wraz z przybyłymi delegacjami przemaszerowały na rynek.

Po odegraniu hymnu narodowego, okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz posłanka na Sejm RP Ewa Kozanecka. W dalszej kolejności delegacje złożyły wiązanki kwiatów w miejscach pamięci, a następnie wszyscy udali się do parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji ojczyzny.

Za organizację uroczystości odpowiadali: burmistrz, rada miejska oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (19) Zgłoś naruszenie zasad

  • -12 (20)

  Dzidzia, w dniu 15-08-2019 21:47:27 napisał:

  Masakra, wstyd... takie święto a na rynku pusto...panie burmistrzu...słabo pan jednoczy kcynian... uratowała pana tylko orkiestra, która robiła tłum...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -14 (16)

  Kcynianin , w dniu 15-08-2019 22:40:29 napisał:

  Jaki Pan taki kram.

  odpowiedz

  • 18 (22)

  Mieszkaniec wsi , w dniu 15-08-2019 22:56:45 napisał:

  W odniesieniu do poprzednich komentarzy czemu winien jest burmistrz za brak frekwencji, myślę że nie, winni są sami ludzie zresztą o jakim możemy mówić patriotyzmie jak my nie potrafimy uszanować wolności wywalczonej w wojnach i okupacjach, a burmistrz jest tylko urzędnikiem i nie od niego jest zależne kto raczy przyjść na obchody Święta, teraz sedno sprawy, niezadowoleni komentatorzy z rządów burmistrza to są chyba osoby z tak, ważnego starego czerwonego betonu który poszedł w nielaskę i raczej już nie wróci ale każda okazja jest dobra żeby zaatakować

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 8 (10)

  XY, w dniu 16-08-2019 13:21:28 napisał:

  Żeby nieść sztandar tak zacny jak OSP Kcynia to trzeba sobie na to zasłużyć , po takich wpadkach dh. F.Z to nawet munduru nie powinien nosić brak szacunku dla sztandaru i munduru , wstyd i żenada .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 7 (9)

  Nikos , w dniu 16-08-2019 16:22:45 napisał:

  A ten poluzowany krawat u tego przybocznego jak byłby na zabawie wiejskiej, mundur do czegoś zobowiązuje ale jak widać nie wszystkich.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Xy, w dniu 16-08-2019 17:56:20 napisał:

  Ale od kogo mają brać tam przykład.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 9 (13)

  Kcyniak, w dniu 16-08-2019 21:09:53 napisał:

  Jak widzę te całe bractwo kurkowe to jedno mam pytanie kim wy w ogóle jesteście i co wy dla Kcyni robicie?

  odpowiedz

  • -6 (12)

  Pracownik , w dniu 16-08-2019 21:37:09 napisał:

  Panie Marku może czas podjąć jakieś kroki w kcyńskiej OSP. Myślę że problem Pan zna

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Pseudoczytelnik, w dniu 18-08-2019 20:28:00 napisał:

  Ludzie Kochani ! Nie ma równych i równiejszych! Po co piszecie że F.Z jest taki a M.G oni ratują ludzkie życie i przestancie pisać te bzdury na temat jednostki KSRG OSP KCYNIA bo kiedyś i wam będzie potrzebna pomoc to też będziecie pisać bo F.Z taki A M.G taki ? Zastanówcie się naprawdę!!! Taki F.Z czy M.G nie wie do kogo jedzie z pomocą! Może być tak że któryś z nich Was nie lubi A i tak pomoże bo chce jako strażak ochotnik !!! Nasuwają mi się gorsze słowa Ale nie chce tego pisać bo dla mnie taki M.G to nie istnieje tak jak i F.Z bo za cholerę nie wiem o kogo chodzi !!! Myśleć ludzie myśleć zanim coś napiszecie!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drobne naprawy
Zabiegi odmładzające
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Meble kuchenne
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)