Dziś mamy 16 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

26 kwietnia 2018

VIII Powiatowy Dzień Kultury Europejskiej. Uczestnicy brali udział w wielu zabawach

fot. Szymon Cybulski

fot. Szymon Cybulski

"Kultura - Integracja – Zabawa" - to hasło tegorocznego spotkania VIII Powiatowego Dnia Kultury # Europejskiej, organizowanego przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni p. Agnieszkę Maciejewską i p. Agnieszkę Bembnistę.

Cykliczna impreza odbywająca się pod patronatem Starosty Nakielskiego p. Tomasza Miłowskiego, każdego roku integruje dzieci i młodzież z powiatu nakielskiego. W tegorocznych zmaganiach udział wzięły: Szkoła Podstawowa z Dobieszewa, Szkoła Podstawowa z Palmierowa, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Olszewki, Szkoła Podstawowa nr 2 z Nakła nad Notecią a także gospodarze spotkania Zespół Szkół Specjalnych z Kcyni.

Jak co roku spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza część pod tytułem ,,Zabawy dzieci na całym świecie”, polegała na przedstawieniu w formie prac plastycznych zabaw charakterystycznych dla danego państwa. Druga część po oficjalnym otwarciu przez Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni p. Barbarę Grodzicką oraz powitania pozostałych zaproszonych gości rozpoczęła się zabawą integracyjną ,,Pajęcza sieć”. W trakcie zabawy wszyscy uczestnicy powiązani nicią pajęczą mieli możliwość wzajemnego poznania się.

Celem całego spotkania było poznanie zabaw z różnych stron świata. Mogliśmy poznać dziecięce gry typowe dla Polski, Rosji, Grecji, Francji, Włoch i Anglii. Wszyscy z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy, uczestniczyli w proponowanych zabawach!!!! Nie obce stały się nam ,,rosyjskie samoloty”, ,,greckie olimpiady” , ,,angielskie quizy”, czy ,, włoskie FREDDO”.

Dzień Kultury Europejskiej słynie z tego, że nikt nie opuszcza spotkania bez upominku. Tak było i w tym roku! Goście, sponsorzy i opiekunowie otrzymali oficjalne podziękowania, kwiaty i słodkie upominki. Również szkoły w myśl założenia organizatorek otrzymały upominki. Nie było wygranych i przegranych, liczyła się KULTURA, INTEGRACJA I ZABAWA.

Zakończeniem spotkania była degustacja tortu i słodkich wypieków, wspólne rozmowy oraz mile spędzony czas.
Koordynatorzy spotkania dziękują:
p. Tomaszowi Miłowskiemu – Staroście Powiatu Nakielskiego
p. Markowi Szarudze- Burmistrzowi Kcyni
p. Barbarze Grodzickiej - dyrektorowi ZSS w Kcyni
p. Ilonie Kurdelskiej  -dyrektorowi GCKiB w Kcyni
p. Marii Kordyś – instruktorowi GCKiB w Kcyni
Nauczycielom i uczniom ZSS w Kcyni zaangażowanym w pomoc, oraz wszystkim uczestnikom i opiekunom z zaprzyjaźnionych szkół.

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO NASZYCH SPONSORÓW, BEZ POMOCY KTÓRYCH NIE BYŁOBY TAK WSPANIAŁYCH NAGRÓD .

Tegoroczne spotkanie kolejny raz przeszło do historii szkolnych imprez integracyjnych.

DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA ZA ROK!

materiał: Agnieszka Bembnisa, Agnieszka Maciejewska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)