Dziś mamy 21 marca 2018, środa, imieniny obchodzą:
30 listopada 2017

Umowa podpisana. Lada dzień rozpocznie się remont ulicy Dworcowej

fot. Ana Duda-Nowicka

fot. Ana Duda-Nowicka

Wkrótce ruszy modernizacja odcinka ul. Dworcowej w Kcyni (w okolicy PKP). Apelujemy do # mieszkańców o wyrozumiałość na czas prowadzonych praca i jednocześnie prosimy o omijanie remontowanego odcinka i korzystanie z innych dróg np. ul. Nakielskiej, by nie spowalniać prowadzonych na tym odcinku prac.

28 listopada 2017 r. została podpisana umowa z firmą wyłonioną w drodze przetargu – Kowalski Budownictwo Sp z o.o. ze Żnina na wykonanie zadania polegającego na modernizacji ul. Dworcowej w Kcyni. Zadanie będzie wykonywane w dwóch etapach. Prace ruszą jeszcze w tym roku, a termin zakończenia inwestycji mija 31 maja 2018 r. Modernizacja obejmować będzie 374,75 mb, na którą składa się: przebudowa jezdni o powierzchni 2 433 m2, modernizacja i przebudowa w chodników o powierzchni 157 m2 – łącznie: 2703 m2, jak również: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, zabezpieczenie urządzeń infrastruktury podziemnej, modernizacja studzienek kanalizacji deszczowej.

Wartość usługi wynosi 325 158,28 zł. Finansowo gminną inwestycję wesprze Zarząd Powiatu Nakielskiego w kwocie 115 280,96 zł. Wsparcia udzieli również Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy gminą a Powiatem Nakielskiemu i Zarządem Województwa. Przewidziany do remontu odcinek ul. Dworcowej uległ znacznemu pogorszeniu się ze względu na wcześniej wykonywaną inwestycję budowy ronda. Cieszę się, że udało się pozyskać finansowe wsparcie na to zadanie. Prace ruszą wkrótce – podsumowuje Burmistrz Marek Szaruga.
Plac budowy zostanie przekazany w piątek, 1 grudnia. Inspektorem nadzoru z ramienia Inwestora tj. Gminy Kcynia będzie p. mgr inż. Lotar Ziomek.

materiał:  Anna Duda-Nowicka 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

 

 

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)