Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
30 listopada 2017

Umowa podpisana. Lada dzień rozpocznie się remont ulicy Dworcowej

fot. Ana Duda-Nowicka

fot. Ana Duda-Nowicka

Wkrótce ruszy modernizacja odcinka ul. Dworcowej w Kcyni (w okolicy PKP). Apelujemy do # mieszkańców o wyrozumiałość na czas prowadzonych praca i jednocześnie prosimy o omijanie remontowanego odcinka i korzystanie z innych dróg np. ul. Nakielskiej, by nie spowalniać prowadzonych na tym odcinku prac.

28 listopada 2017 r. została podpisana umowa z firmą wyłonioną w drodze przetargu – Kowalski Budownictwo Sp z o.o. ze Żnina na wykonanie zadania polegającego na modernizacji ul. Dworcowej w Kcyni. Zadanie będzie wykonywane w dwóch etapach. Prace ruszą jeszcze w tym roku, a termin zakończenia inwestycji mija 31 maja 2018 r. Modernizacja obejmować będzie 374,75 mb, na którą składa się: przebudowa jezdni o powierzchni 2 433 m2, modernizacja i przebudowa w chodników o powierzchni 157 m2 – łącznie: 2703 m2, jak również: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, zabezpieczenie urządzeń infrastruktury podziemnej, modernizacja studzienek kanalizacji deszczowej.

Wartość usługi wynosi 325 158,28 zł. Finansowo gminną inwestycję wesprze Zarząd Powiatu Nakielskiego w kwocie 115 280,96 zł. Wsparcia udzieli również Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy gminą a Powiatem Nakielskiemu i Zarządem Województwa. Przewidziany do remontu odcinek ul. Dworcowej uległ znacznemu pogorszeniu się ze względu na wcześniej wykonywaną inwestycję budowy ronda. Cieszę się, że udało się pozyskać finansowe wsparcie na to zadanie. Prace ruszą wkrótce – podsumowuje Burmistrz Marek Szaruga.
Plac budowy zostanie przekazany w piątek, 1 grudnia. Inspektorem nadzoru z ramienia Inwestora tj. Gminy Kcynia będzie p. mgr inż. Lotar Ziomek.

materiał:  Anna Duda-Nowicka 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

 

 

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)