Dziś mamy 18 stycznia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
14 grudnia 2017

Uczniowie zmierzyli się z ortografią. Najlepiej poradzili sobie gospodarze

fot. SP Palmierowo

fot. SP Palmierowo

12 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się #czternasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas!”.

W tegorocznym turnieju brały udział cztery szkoły podstawowe gminy Kcynia: Dobieszewo, Dziewierzewo, Laskownica oraz gospodarze. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Przygotowały go nauczycielki z Palmierowa: Aleksandra Kulczyńska-Milik, Aneta Wojciechowska i Małgorzata Tracz. Celem zmagań było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ortografii, kształcenie szacunku od mowy ojczystej oraz integracja środowisk szkolnych gminy Kcynia.

Tegoroczny test składał się z 20 różnego typu zadań. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Łącznie do zdobycia było 306 punktów. Po zakończeniu pracy znawcy ortografii udali się na poczęstunek, a potem zaproszeni zostali na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego „Bazyliszek” w wykonaniu aktorów zaprzyjaźnionego Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii KRAK-ART z Krakowa.

Jury w składzie: p. Alina Dulka, p. Aneta Wojciechowska, p. Beata Pater i p. Zofia Świerc sprawdzało zakodowane testy i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie (Olimpia Domagała, Julia Kosmatka, Weronika Ślipek), II – zespół ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie (Wiktoria Łosińska, Zuzanna Makowiecka, Błażej Świtniewski), a III drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy (Natalia Czyż, Filip Kwiatkowski, Nikodem Guzek). Za udział w konkursie opiekunki wszystkich drużyn z rąk p. dyrektor Jadwigi Olszak otrzymały dla swoich szkół pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci słowników, a uczniowie nagrody książkowe, notesy oraz długopisy. Tytuł Mistrza Ortografii w tym roku uzyskały dwie uczennice - Natalia Czyż z Laskownicy i Zuzanna Makowiecka z Dziewierzewa. Każda zdobyła aż 276 punktów. Za swą ogromną wiedzę zostały dodatkowo nagrodzone dyplomami oraz książkami i myszkami komputerowymi.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i pogratulowała ogromu wiedzy ortograficznej. Uczestnicy, ich opiekunowie oraz gospodarze stanęli tradycyjnie do pamiątkowej fotografii. Mimo konkursowego stresu, w czasie całej imprezy panowała przyjazna atmosfera, a na twarzach przybyłych do Palmierowa młodych ludzi gościł uśmiech.

Materiał: Jadwiga Olszak / red.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)