Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
14 grudnia 2017

Uczniowie zmierzyli się z ortografią. Najlepiej poradzili sobie gospodarze

fot. SP Palmierowo

fot. SP Palmierowo

12 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się #czternasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas!”.

W tegorocznym turnieju brały udział cztery szkoły podstawowe gminy Kcynia: Dobieszewo, Dziewierzewo, Laskownica oraz gospodarze. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Przygotowały go nauczycielki z Palmierowa: Aleksandra Kulczyńska-Milik, Aneta Wojciechowska i Małgorzata Tracz. Celem zmagań było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ortografii, kształcenie szacunku od mowy ojczystej oraz integracja środowisk szkolnych gminy Kcynia.

Tegoroczny test składał się z 20 różnego typu zadań. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Łącznie do zdobycia było 306 punktów. Po zakończeniu pracy znawcy ortografii udali się na poczęstunek, a potem zaproszeni zostali na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego „Bazyliszek” w wykonaniu aktorów zaprzyjaźnionego Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii KRAK-ART z Krakowa.

Jury w składzie: p. Alina Dulka, p. Aneta Wojciechowska, p. Beata Pater i p. Zofia Świerc sprawdzało zakodowane testy i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie (Olimpia Domagała, Julia Kosmatka, Weronika Ślipek), II – zespół ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie (Wiktoria Łosińska, Zuzanna Makowiecka, Błażej Świtniewski), a III drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy (Natalia Czyż, Filip Kwiatkowski, Nikodem Guzek). Za udział w konkursie opiekunki wszystkich drużyn z rąk p. dyrektor Jadwigi Olszak otrzymały dla swoich szkół pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci słowników, a uczniowie nagrody książkowe, notesy oraz długopisy. Tytuł Mistrza Ortografii w tym roku uzyskały dwie uczennice - Natalia Czyż z Laskownicy i Zuzanna Makowiecka z Dziewierzewa. Każda zdobyła aż 276 punktów. Za swą ogromną wiedzę zostały dodatkowo nagrodzone dyplomami oraz książkami i myszkami komputerowymi.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i pogratulowała ogromu wiedzy ortograficznej. Uczestnicy, ich opiekunowie oraz gospodarze stanęli tradycyjnie do pamiątkowej fotografii. Mimo konkursowego stresu, w czasie całej imprezy panowała przyjazna atmosfera, a na twarzach przybyłych do Palmierowa młodych ludzi gościł uśmiech.

Materiał: Jadwiga Olszak / red.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)