Dziś mamy 27 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

Uczniowie odebrali świadectwa. Upragnionych wakacji czas nastał

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

Nadszedł długo wyczekiwany dzień – 25 czerwca 2021 r. -zakończenia# roku szkolnego. Dzień, który zwiastuje czas zasłużonego wypoczynku po wielu miesiącach, jakże ciężkiej, w większości zdalnej nauki i pracy. To był trudny rok szkolny, jakże inny od poprzednich i zakończenie też inne z uwagi na to, że nie było Pana Dyrektora, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Uroczystość zakończenia roku, w zastępstwie pana dyrektora, poprowadziła p. Ewa Tomaszek. Ze względu na epidemię koronawirusa wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym. Uczniowie klas I –III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mieli swoją uroczystość od godziny 8.00, natomiast uczniowie klas IV – VIII przybyli do szkoły na godzinę 9.00.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, p. Ewa Tomaszek powitała wszystkich zebranych, a w szczególności zaproszonych gości: Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugę, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Artura Woźniaka. Następnie głos zabrał burmistrz p. Marek Szaruga, który wspominał ten trudny rok pandemii i podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w nauczanie zdalne. Na koniec życzył bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Następnie p. Ewa Tomaszek poprosiła o wystąpienie absolwentkę Marcelinę Woźniak wraz z rodzicami, która z rąk burmistrza p. Marka Szarugi odebrała Nagrodę Burmistrza , a rodzice otrzymali List gratulacyjny.

W dalszej kolejności p. Ewa Tomaszek wręczyła Nagrodę Dyrektora absolwentkom : Katarzynie Jeżuchowskiej i Zuzannie Woźniak, a ich rodzicom List gratulacyjny. Po tym uroczystym akcie p. Ewa Tomaszek wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa oraz nagrody książkowe wyróżniającym się uczniom, a ich rodzicom listy gratulacyjne.

Następnie Absolwenci Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Po czym wyprowadzono sztandar. Później głos zabrała wychowawczyni tegorocznych absolwentów p. Dorota Łyduch – Lisiecka, która nie kryjąc wzruszenia, podziękowała za wspólnie spędzone chwile, za optymizm i radość. Życzyła absolwentom, aby nigdy nie wątpili w swoje możliwości, aby wytrwale dążyli do celu i nigdy się nie poddawali. Absolwenci otrzymali drobny upominek od byłej już wychowawczyni.

Pożegnaniom nie było końca, ponieważ pożegnaliśmy Przewodniczącego Rady Rodziców p . Artura Woźniaka, którego kadencja dobiegła końca. W imieniu całej społeczności szkolnej podziękowania p. Arturowi Woźniak za zaangażowanie , pracę na rzecz uczniów i szkoły złożyły p. Mariola Ornowska i p. Anna Okrutnik – Staszewska. Również panie Daria Tecław, Mirosława Stanisławczyk i Roksana Wróblewska z Rady Rodziców podziękowały za wspólnie spędzony czas , poświęcenie i owocną współpracę.

Na zakończenie uroczystości głos jeszcze zabrała p. Ewa Tomaszek życząc wszystkim, aby wakacje były czasem dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Materiał: SP Dobieszewo 

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Emisja nowego znaczka

200. rocznica urodzin uznawanego za# czwartego wieszcza narodowego epoki romantyzmu, wybitnego poety, Cypriana Kamila Norwida została upamiętniona przez Pocztę Polską w wyjątkowej emisji filatelistycznej.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczeństwo w biurze. Tych reguł musi przestrzegać pracownik

Po wielu miesiącach pracy zdalnej, coraz więcej osób wraca do# biur. To dobry moment, by przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z komputerów i innych urządzeń podłączonych do sieci w miejscu pracy. Stosujcie!

(czytaj więcej)
0

Studenci wracają na uczelnię. Jakie gadżety ułatwią naukę?

Dla każdego studenta wrzesień to miesiąc, w którym zaczyna się# szykowanie do powrotu na studia, które rozpoczynają się już 1 października. Po wytężonym czasie sesji, nauki i stresu, wakacje szybko minęły, a kolejny rok przygód stoi przed każdym otworem. Ubiegłoroczny rok akademicki zapisał się historii jako wyjątkowy i niepowtarzalny przez szalejącą pandemię. W celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia całej społeczności akademickiej, nauka odbywała się głównie w trybie pracy online. Jakie przydatne gadżety powinien posiadać każdy prawdziwy student bez względu na tryb studiowania? Jakie przedmiot umilą zwykły dzień studenta? Ciekawi? Zaczynamy!

(czytaj więcej)