Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2018

Uczniowie kcyńskiej podstawówki na spotkaniu z dzielnicowym

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Asp. szt. Robert Sadowski z kcyńskiego komisariatu przeprowadził spotkanie profilaktyczne #dotyczące między innymi bezpieczeństwa dzieci podczas nadchodzących wakacji. Odbiorcami spotkania byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kcyni.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. szt. Robert Sadowski, przeprowadził zajęcia dla uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

Zajęcia przeprowadzono dla dzieci z różnych grup wiekowych, dlatego też ich tematyka była różnorodna, a tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo. Dzieci usłyszały wiele informacji na temat bezpieczeństwa pieszych i przepisów dotyczących poruszania się pieszych po drogach. Mowa była między innymi o konieczności wyposażania się w elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych szczególnie poruszających się po drogach w porze wieczorowo – nocnej. Przypomniane zostały także zasady poruszania się pieszych po drogach oraz zachowania wobec kierowców aut. Nie zabrakło również informacji na temat przepisów, które winni przestrzegać rowerzyści.

Kolejną kwestią, o jakiej opowiadał dzielnicowy były zasady, które powinny przestrzegać dzieci podczas kontaktów z nieznajomymi, ze zwróceniem uwagi na „przyjaciół” poznanych za pośrednictwem sieci internetowej. Asp. szt. Sadowski przypominał, że Internet wykorzystują także ludzie nieuczciwi, których zamiary mogą okazać się różne. Policjant przypominał, żeby dzieci nie ufały poznanym w ten sposób osobom, a o swoich wątpliwościach i nowych znajomościach informowały rodziców.

Ponieważ niebawem wakacje, nie zabrakło także rad, jak je spędzić bezpiecznie. Mundurowy przypominał też, jakie są numery alarmowe poszczególnych służb i informował, w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Mowa była również o specjalistycznych służbach ratunkowych tj.: WOPR, TOPR i GOPR oraz sytuacjach, w których należy te służby wzywać.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożniki
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
MEBLE PIOTR PASIEKA
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
ŁÓŻKA
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)