Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2018

Uczniowie kcyńskiej podstawówki na spotkaniu z dzielnicowym

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Asp. szt. Robert Sadowski z kcyńskiego komisariatu przeprowadził spotkanie profilaktyczne #dotyczące między innymi bezpieczeństwa dzieci podczas nadchodzących wakacji. Odbiorcami spotkania byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kcyni.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. szt. Robert Sadowski, przeprowadził zajęcia dla uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

Zajęcia przeprowadzono dla dzieci z różnych grup wiekowych, dlatego też ich tematyka była różnorodna, a tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo. Dzieci usłyszały wiele informacji na temat bezpieczeństwa pieszych i przepisów dotyczących poruszania się pieszych po drogach. Mowa była między innymi o konieczności wyposażania się w elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych szczególnie poruszających się po drogach w porze wieczorowo – nocnej. Przypomniane zostały także zasady poruszania się pieszych po drogach oraz zachowania wobec kierowców aut. Nie zabrakło również informacji na temat przepisów, które winni przestrzegać rowerzyści.

Kolejną kwestią, o jakiej opowiadał dzielnicowy były zasady, które powinny przestrzegać dzieci podczas kontaktów z nieznajomymi, ze zwróceniem uwagi na „przyjaciół” poznanych za pośrednictwem sieci internetowej. Asp. szt. Sadowski przypominał, że Internet wykorzystują także ludzie nieuczciwi, których zamiary mogą okazać się różne. Policjant przypominał, żeby dzieci nie ufały poznanym w ten sposób osobom, a o swoich wątpliwościach i nowych znajomościach informowały rodziców.

Ponieważ niebawem wakacje, nie zabrakło także rad, jak je spędzić bezpiecznie. Mundurowy przypominał też, jakie są numery alarmowe poszczególnych służb i informował, w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Mowa była również o specjalistycznych służbach ratunkowych tj.: WOPR, TOPR i GOPR oraz sytuacjach, w których należy te służby wzywać.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż na każdą okazję
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)