Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

01 listopada 2018

Uczniowie dbają o tradycję. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej nauczycielki

fot. Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie

fot. Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie

1 listopada kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla # wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy odeszli przed nami...

Jest to jednak uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. W tym dniu zwyczajowo udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych... Wspominamy też poległych za Ojczyznę...

I właśnie o tych tradycjach dzisiaj w naszej szkole, podczas apelu,przypomnieli nam uczniowie z klasy VI. Uczniów przygotowała p.Alina Dulka.

Minutą ciszy została uczczona pamięć nauczycielki śp. Urszuli Banach.

materiał: Hanna Paszkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)