Dziś mamy 21 marca 2018, środa, imieniny obchodzą:
13 listopada 2017

Uczeń z Palmierowa znów na podium w Wielkopolsce. Pokonał blisko 40.juniorów

fot. Paweł Czecki

fot. Paweł Czecki

Dobra passa nie opuszcza młodych szachistów z Kcyni. W niedzielę, 12 listopada odnieśli oni #sukces w Turnieju Szachów Błyskawicznych o randze międzynarodowej w Obornikach.

II Obornicki Festiwal szachowy zgromadził ponad 80 szachistów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów europejskich  m.in z Ukrainy i Belgii. Ta ogromna impreza sportowa gościła arcymistrzów, mistrzów FIDE, mistrzów krajowych czy kandydatów. Przed rozgrywkami uczestnicy zawodów mieli okazję uczestniczyć w symultanie szachowej, prowadzonej przez Jacka Tomczaka  - arcymistrza i aktualnego wicemistrza Polski. W zawodach wspólnie zagrali dorośli i juniorzy.

Rozgrywki o puchar burmistrza Obornik z dobrym wynikiem zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie -  Olaf i Alan Jagodzińscy z klubu LKS Chrobry Gniezno. Starszy z braci, Olaf stanął na podium, zajmując trzecie miejsce w kategorii juniorów do lat 14. Alan sklasyfikowany w tej samej kategorii, zajął miejsce piąte. By znaleźć się na tak wysokiej pozycji chłopcy z Miastowic musieli pokonać blisko 40 juniorów. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci zegarów szachowych. Sędzią zawodów był Maciej Cybulski - wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szachowego.

materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)