Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
13 listopada 2017

Uczeń z Palmierowa znów na podium w Wielkopolsce. Pokonał blisko 40.juniorów

fot. Paweł Czecki

fot. Paweł Czecki

Dobra passa nie opuszcza młodych szachistów z Kcyni. W niedzielę, 12 listopada odnieśli oni #sukces w Turnieju Szachów Błyskawicznych o randze międzynarodowej w Obornikach.

II Obornicki Festiwal szachowy zgromadził ponad 80 szachistów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów europejskich  m.in z Ukrainy i Belgii. Ta ogromna impreza sportowa gościła arcymistrzów, mistrzów FIDE, mistrzów krajowych czy kandydatów. Przed rozgrywkami uczestnicy zawodów mieli okazję uczestniczyć w symultanie szachowej, prowadzonej przez Jacka Tomczaka  - arcymistrza i aktualnego wicemistrza Polski. W zawodach wspólnie zagrali dorośli i juniorzy.

Rozgrywki o puchar burmistrza Obornik z dobrym wynikiem zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie -  Olaf i Alan Jagodzińscy z klubu LKS Chrobry Gniezno. Starszy z braci, Olaf stanął na podium, zajmując trzecie miejsce w kategorii juniorów do lat 14. Alan sklasyfikowany w tej samej kategorii, zajął miejsce piąte. By znaleźć się na tak wysokiej pozycji chłopcy z Miastowic musieli pokonać blisko 40 juniorów. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci zegarów szachowych. Sędzią zawodów był Maciej Cybulski - wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szachowego.

materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)