Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
11 grudnia 2017

Tydzień z Mikołajem. Dla dzieci przygotowano niespodzianki

fot. SP Sipiory

fot. SP Sipiory

Mikołajkowe spotkanie w Szkole Podstawowej w Sipiorach rozpoczęło się powitaniem #Świętego Mikołaja, który zjawił się w oddziale przedszkolnym z workami wypełnionymi prezentami.

Dzieci z klasy I przygotowały na ten wyjątkowy dzień piosenkę, wierszyk i wesoły taniec ,,Crazy Frog”, a ,,zerówka” inscenizację pt. ,,Przyjdź Mikołaju”. Nie zabrakło również pląsów i zabaw z miłym gościem. Wiele radości sprawił dzieciom moment obdarowywania ich prezentami. Po tym miłym akcencie było pozowanie do zdjęć z Mikołajem oraz zabawa nowymi zabawkami. Podczas uroczystości mikołajkowej wszyscy zajadali się pysznym ciastem upieczonym przez mamy.

Natomiast w środę 6 grudnia w dzień imienin Mikołaja dzieci z klas ,,0”- VII pojechały do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl pt. ,,Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawianie było bardzo ciekawe i wesołe. Dzieci mogły w nim bezpośrednio uczestniczyć, odpowiadając na pytania aktorów. Po spektaklu uczniowie poznali tajemnice sceny od kulis. Pracownicy teatru oprowadzili uczestników wycieczki po niemal wszystkich zakamarkach teatru. Dzieci były na przykład na scenie, gdzie z bliska widziały kurtynę, dekoracje, jak również pod sceną. Zwiedziły garderobę, pracownię fryzjerską, foyer oraz balkon z lożami.

To było niesamowite przeżycie! W tym dniu nie zabrakło także spotkania z Mikołajem, który częstował młodych widzów słodkościami. Tę miłą niespodziankę, którą był wyjazd do teatru, sfinansowała Rada Rodziców i Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi”.

Mikołajkowy nastrój nadal trwał, bo pod koniec tygodnia cała społeczność szkolna obejrzała przedstawienie pt. ,,Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach”. Spektakl przedstawił Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska” z Krakowa, który przyjechał do szkoły na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

Tym miłym akcentem zakończył się ,,Tydzień z Mikołajem”, za który serdecznie dziękuje cała społeczność Szkoły Podstawowej w Sipiorach.

Materiał: SP w Sipiorach

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
PÓŁKI
Meble łazienkowe
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Botox i wypełniacze
Meble kuchenne
Pieczątki Colop
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)