Dziś mamy 24 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
11 grudnia 2017

Tydzień z Mikołajem. Dla dzieci przygotowano niespodzianki

fot. SP Sipiory

fot. SP Sipiory

Mikołajkowe spotkanie w Szkole Podstawowej w Sipiorach rozpoczęło się powitaniem #Świętego Mikołaja, który zjawił się w oddziale przedszkolnym z workami wypełnionymi prezentami.

Dzieci z klasy I przygotowały na ten wyjątkowy dzień piosenkę, wierszyk i wesoły taniec ,,Crazy Frog”, a ,,zerówka” inscenizację pt. ,,Przyjdź Mikołaju”. Nie zabrakło również pląsów i zabaw z miłym gościem. Wiele radości sprawił dzieciom moment obdarowywania ich prezentami. Po tym miłym akcencie było pozowanie do zdjęć z Mikołajem oraz zabawa nowymi zabawkami. Podczas uroczystości mikołajkowej wszyscy zajadali się pysznym ciastem upieczonym przez mamy.

Natomiast w środę 6 grudnia w dzień imienin Mikołaja dzieci z klas ,,0”- VII pojechały do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl pt. ,,Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawianie było bardzo ciekawe i wesołe. Dzieci mogły w nim bezpośrednio uczestniczyć, odpowiadając na pytania aktorów. Po spektaklu uczniowie poznali tajemnice sceny od kulis. Pracownicy teatru oprowadzili uczestników wycieczki po niemal wszystkich zakamarkach teatru. Dzieci były na przykład na scenie, gdzie z bliska widziały kurtynę, dekoracje, jak również pod sceną. Zwiedziły garderobę, pracownię fryzjerską, foyer oraz balkon z lożami.

To było niesamowite przeżycie! W tym dniu nie zabrakło także spotkania z Mikołajem, który częstował młodych widzów słodkościami. Tę miłą niespodziankę, którą był wyjazd do teatru, sfinansowała Rada Rodziców i Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi”.

Mikołajkowy nastrój nadal trwał, bo pod koniec tygodnia cała społeczność szkolna obejrzała przedstawienie pt. ,,Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach”. Spektakl przedstawił Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska” z Krakowa, który przyjechał do szkoły na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

Tym miłym akcentem zakończył się ,,Tydzień z Mikołajem”, za który serdecznie dziękuje cała społeczność Szkoły Podstawowej w Sipiorach.

Materiał: SP w Sipiorach

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

STOLIKI RTV
Kwasy...
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Pomoc drogowa
Stół z blatem szklanym + krzesła
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)