Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

07 lipca 2023

Turniej charytatywny. Drużyny zagrają w piłkę dla Lilianki

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

16 lipca 2023 r. (od godz. 11:00) na boisku ze sztuczną nawierzchnią #stadionu Chemika w Bydgoszczy odbędzie się turniej charytatywny dla małej Lilianny Czeleń, która od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą genetyczną obecnie objawiającą się wrodzonym stawem rzekomym kości piszczelowej.

Organizatorem turnieju jest Jakub Witucki - były piłkarz m.in. Zawiszy Bydgoszcz i Wdy Świecie, a aktualnie reprezentujący barwy Tarpana Mrocza. Drużyny rywalizujące w turnieju składać się będą z 6 zawodników w polu i bramkarza. Wystąpią między innymi takie drużyny jak: Zawisza Bydgoszcz, Chemik Bydgoszcz, Wda Świecie, Pałuczanka Żnin, Tarpan Mrocza. Serdecznie zapraszamy inne drużyny do udziału w turnieju.

Wpisowe wynosi 500 zł od każdej drużyny, a całość zostanie oczywiście przeznaczona na leczenie małej Lilianki.

Poniżej link do zbiórki na stronie fundacji "Się Pomaga" oraz opis całej choroby Lilki:

https://www.siepomaga.pl/liliana-czelen

Osoby do kontaktu: Jakub Witucki nr tel. 606-531-903, Agnieszka Witucka nr tel. 783-485-464 i adres email: jakub.witucki@wp.pl

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć organizację wydarzenia np. przekazując gadżety, nagrody, ciasto - prosimy o kontakt pod nr tel. 531 42 00 58.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)