Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 kwietnia 2019

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznaliśmy zwycięzców

fot. MM/MGOKiR

fot. MM/MGOKiR

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku zorganizowano powiatowy etap # Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 7 drużyn z 5 miejscowości.

Turniej organizowany jest corocznie, a biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Jednym z głównych celów wydarzenia jest popularyzowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

W pierwszym etapie na młodzież czekał test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Kolejnym zadaniem był praktyczny sprawdzian z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dalsze etapy wymagały od uczestników wykazania się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym oraz „miasteczku ruchu drogowego”.

Każda z drużyn wykazała się wielkim zaangażowaniem. Po podliczeniu wszystkich punktów, komisja konkursowa ogłosiła końcowe wyniki:
Grupa I (młodsza)
1. Szkoła Podstawowa w Mycielewie
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach
3. Szkoła Podstawowa w Mroczy

Grupa II (starsza)
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie
2. Szkoła Podstawowa w Mycielewie
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach
4. Szkoła Podstawowa w Witosławiu

Wśród najlepszych zawodników w poszczególnych grupach znaleźli się: Patryk Kręcisz (SP Mycielewo) z grupy młodszej, a także Zuzanna Kubiak i Jakub Spychała (oboje SP nr 1 Szubin) z grupy starszej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a indywidualni zwycięzcy zostali dodatkowo uhonorowani. Uczestnicy brali udział w poszczególnych konkurencjach pod czujnym okiem funkcjonariuszy policji.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    KoM, w dniu 29-04-2019 14:25:05 napisał:

    Brawo dla Policji -pani Zosi Wrzeszcz-z pasją robi to co robi !

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Pomoc drogowa
MEBLE PIOTR PASIEKA
Zabieg parafinowy
Budowa domu pod klucz
Bon upominkowy
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)