Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 kwietnia 2019

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznaliśmy zwycięzców

fot. MM/MGOKiR

fot. MM/MGOKiR

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku zorganizowano powiatowy etap # Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 7 drużyn z 5 miejscowości.

Turniej organizowany jest corocznie, a biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Jednym z głównych celów wydarzenia jest popularyzowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

W pierwszym etapie na młodzież czekał test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Kolejnym zadaniem był praktyczny sprawdzian z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dalsze etapy wymagały od uczestników wykazania się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym oraz „miasteczku ruchu drogowego”.

Każda z drużyn wykazała się wielkim zaangażowaniem. Po podliczeniu wszystkich punktów, komisja konkursowa ogłosiła końcowe wyniki:
Grupa I (młodsza)
1. Szkoła Podstawowa w Mycielewie
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach
3. Szkoła Podstawowa w Mroczy

Grupa II (starsza)
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie
2. Szkoła Podstawowa w Mycielewie
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potulicach
4. Szkoła Podstawowa w Witosławiu

Wśród najlepszych zawodników w poszczególnych grupach znaleźli się: Patryk Kręcisz (SP Mycielewo) z grupy młodszej, a także Zuzanna Kubiak i Jakub Spychała (oboje SP nr 1 Szubin) z grupy starszej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a indywidualni zwycięzcy zostali dodatkowo uhonorowani. Uczestnicy brali udział w poszczególnych konkurencjach pod czujnym okiem funkcjonariuszy policji.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    KoM, w dniu 29-04-2019 14:25:05 napisał:

    Brawo dla Policji -pani Zosi Wrzeszcz-z pasją robi to co robi !

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Deska elewacyjna
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Jadalnia / pokój dzienny
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Kwasy...
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)