Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 lipca 2019

Turniej Szachowy. Mieszkańcy powiatu nakielskiego na podium

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

W bydgoskim MDK 1 zorganizowano# Wakacyjny Turniej Szachowy z udziałem 31 adeptów królewskiej gry reprezentujących kluby z 3 województw. Rywalizowano w dwóch grupach turniejowych: turniej A (klasyfikacja mężczyzn, kobiet i juniorów), turniej B (klasyfikacja chłopców i dziewczynek). Zawody sędziował Mikołaj Włoch.

Pierwsze trzy miejsca w turnieju A zajęli mieszkańcy powiatu nakielskiego (jako ciekawostkę należy dodać, iż cała trójka jest związana z I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie). Na czele tabeli turnieju A znaleźli się: I miejsce Piotr Szybowicz (Szubin), II miejsce (I miejsce w kategorii juniorów) Alan Jagodziński (Miastowice), III miejsce (II miejsce w kategorii juniorów) Olaf Jagodziński (Miastowice).

Łącznie w zawodach wystąpiło aż 8 szachistów z powiatu nakielskiego, którzy zdobyli 5 miejsc na podium w różnych kategoriach. Miejsca pozostałych graczy przedstawiają się następująco: Jerzy Białas (Smolniki) - III miejsce w grupie mężczyzn w turnieju A, Jagoda Kroczka (Zalesie) - III miejsce w grupie kobiet w turnieju A, Adam Maciejewski (Rynarzewo) - V miejsce w grupie juniorów w turnieju A, Hubert Zdralek (Samoklęski Duże) - VI miejsce w grupie juniorów w turnieju A, Adam Jagodziński (Miastowice) - VII miejsce w grupie mężczyzn w turnieju A.

Pełna lista medalistów w poszczególnych grupach:

- turniej A - seniorzy - I miejsce Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin / I LO Szubin), II miejsce Jerzy Bieniak (PKS Leśny Bydgoszcz), III miejsce Jerzy Białas (UKS Szachowa Dwójka Szubin), kobiety - I miejsce Jolanta Wolak (KKSz Kraków), II miejsce Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Jagoda Kroczka (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz / Zalesie), juniorzy - I miejsce Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin / Miastowice), II miejsce Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno / I LO Szubin / Miastowice), III miejsce Mateusz Weryho (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz),

- turniej B - chłopcy - I miejsce Jakub Grzelak (Niemcz), II miejsce Adrian Stobierski (Bydgoszcz), III miejsce Miłosz Indykiewicz (Bydgoszcz), dziewczynki - I miejsce Ewa Gutkowska (Bydgoszcz), II miejsce Noemi Głyżewska (Bydgoszcz), III miejsce Inga Głyżewska (Bydgoszcz).

Materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Wypożyczalnia samochodów
Stół z blatem szklanym + krzesła
Pokój dzienny/ jadalnia
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)