Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Trwają zebranie sołeckie. Mieszkańcy Dobieszewa czekają na asfalt

fot. LZ

fot. LZ

Mieszkańcy Dobieszewa spotkali się w świetlicy wiejskiej we # wtorek 17 września, by wspólnie podzielić fundusz sołecki. Zebranie było także okazją do rozmów. A we wsi jest o czym mówić...

Na początku zebrania sołtys wsi Lucyna Bojarczuk podziękowała mieszkańcom za współpracę, wsparcie, krytykę, organizację ostatnich dożynek sołeckich i ich wsparcie finansowe, zaangażowanie w remont świetlicy wiejskiej. - Świetlica jest odmalowana, mamy też nowe lampy. Odnowione są też bramki i maszt na zewnątrz – powiedziała sołtys wsi. Lucyna Bojarczuk zaapelowała do mieszkańców, aby oczyszczali pobocza z kamieni przy swoich posesjach i polach. - Bez tego nie da się porządnie wykosić poboczy, odśnieżyć, wyciąć gałęzi. Kamienie można składować w jeden punkt, pokruszyć i rozsypać na drogi we wsi – mówiła Bojarczuk.

Mieszkańcy wprowadzili też drobną zmianę w tegorocznym funduszu sołeckim. Zostało im jeszcze 600 zł na odśnieżanie, ale postanowili przeznaczyć je na zakup krzeseł do świetlicy.

W ramach funduszu sołeckiego na rok 2020 Dobieszewo ma do rozdysponowania 19 tys. 473,80 zł. Pieniądze przeznaczono na:
– kamień na drogi – 9973,80 zł,
– remont schodów do świetlicy (kostka brukowa) – 3000 zł,
– integracja wsi – 1400 zł,
– plac zabaw – 500 zł,
– OSP Dobieszewo – 1000 zł,
– lampy – 1000 zł,
– odnowienie krzyża koło świetlicy – 2000 zł,
– odśnieżanie – 600 zł.

W zebraniu, oprócz mieszkańców, wzięli udział także goście: burmistrz Marek Szaruga, radna Ewa Tomaszek i dyrektor miejscowej szkoły Antoni Kalka. Odpowiadali oni na liczne pytania mieszkańców.

Rozmawiano o kwotach przeznaczanych na tzw. integrację wsi, braku zasięgu telefonii komórkowej i internetu, potrzebie remontu placu zabaw, ogrzewaniu sali sołeckiej, stanie dróg we wsi i możliwościach ich przebudowy.

Okazuje się, że takich możliwości jak na razie nie ma i chociaż sołtys złożyła wniosek do budżetu w tej sprawie, to już wie, że raczej nie zostanie on uwzględniony. - Nie mogę obiecać wam, że będzie tu asfalt, bo nie wiem, czy będzie – powiedział burmistrz Szaruga. Zebranie zdominował temat szkoły – są mieszkańcy, którzy obawiają się, że prędzej czy później zostanie ona zamknięta, a pierwszym krokiem do tego miało być przeniesienie od semestru letniego uczniów klas II i III SP do budynku w Chwaliszewie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Wypożyczalnia samochodów
Meble kuchenne
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Budowa hal
Meble łazienkowe
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)