Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Tradycyjna zabawa andrzejkowa. Nie zabrakło wróżb i przepowiedni

fot. SP w Dobieszewie

fot. SP w Dobieszewie

29 listopada w Dobieszewie wróżby i przepowiednie. Dzieci z klas I - III spotkały się, zgodnie z # tradycją andrzejkową, by poznać nieco swoją przyszłość.

Nie obyło się bez wróżby "jakie imię będzie miał przyszły mąż i żona", "jaki zawód będzie wykonywać" i "kto pierwszy wyjdzie za mąż czy się ożeni". Historię tradycji zabaw andrzejkowych przypomniała uczniom p. Elżbieta Nowak.

Na zakończenie imprezy p. Sonia Lehnarth-Lewczyńska poczęstowała wszystkich ciasteczkami z wróżbą, które zostały upieczone przez uczestników warsztatów świątecznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Fachury Kultury.

materiał: Mirosława Ziółkowska/Sonia Lehnarth-Lewczyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)