Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2019

To było drugie spotkanie warsztatowe. Tym razem upieczono pierniki

fot. Stowarzyszenie Fachury Kultury

fot. Stowarzyszenie Fachury Kultury

6 grudnia odbyło się drugie spotkanie warsztatowe organizowane przez # Stowarzyszenie Fachury Kultury w ramach projektu Maraton Bożonarodzeniowy.

Tym razem były to warsztaty piernikowe. Świetlica wiejska w Chwaliszewie była pełna dzieci i młodzieży, które wspaniale wywiązały się z zadań wypiekania i ozdabiania pierników.

Można je podziwiać na zdjęciach, a do skosztowania ich zapraszamy 13 grudnia, na godzinę 15:00, do świetlicy wiejskiej w Chwaliszewie, kiedy to odbędzie się Biesiada Bożonarodzeniowa pod hasłem: "Ze św. Mikołajem, Królewną Śnieżką, tanecznym krokiem w Święta Bożego Narodzenia".

W związku z planowaną biesiadą młodzież dekorowała też salę w świąteczne ozdoby. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie, rodzicom z pomoc, pani sołtys Ewie Tomaszek za użyczenie sali wiejskiej.

Warszaty prowadziły: Anna Okrutnik- Straszewska, Bożena Mroczek i Hanna Paszkiewicz. 

materiał: Hanna Paszkiewicz/Stowarzyszenie Fachury Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)