Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2019

To było drugie spotkanie warsztatowe. Tym razem upieczono pierniki

fot. Stowarzyszenie Fachury Kultury

fot. Stowarzyszenie Fachury Kultury

6 grudnia odbyło się drugie spotkanie warsztatowe organizowane przez # Stowarzyszenie Fachury Kultury w ramach projektu Maraton Bożonarodzeniowy.

Tym razem były to warsztaty piernikowe. Świetlica wiejska w Chwaliszewie była pełna dzieci i młodzieży, które wspaniale wywiązały się z zadań wypiekania i ozdabiania pierników.

Można je podziwiać na zdjęciach, a do skosztowania ich zapraszamy 13 grudnia, na godzinę 15:00, do świetlicy wiejskiej w Chwaliszewie, kiedy to odbędzie się Biesiada Bożonarodzeniowa pod hasłem: "Ze św. Mikołajem, Królewną Śnieżką, tanecznym krokiem w Święta Bożego Narodzenia".

W związku z planowaną biesiadą młodzież dekorowała też salę w świąteczne ozdoby. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie, rodzicom z pomoc, pani sołtys Ewie Tomaszek za użyczenie sali wiejskiej.

Warszaty prowadziły: Anna Okrutnik- Straszewska, Bożena Mroczek i Hanna Paszkiewicz. 

materiał: Hanna Paszkiewicz/Stowarzyszenie Fachury Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)